Neděle 8. prosince 2019svátek má Květoslava 8 °C oblačno Předplatné LN
25. února 2014 16:53 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nečas neuspěl. Šlachta zveřejněním záběrů ze zatýkání Nagyové zákon neporušil

Petr Nečas | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Nečas | foto: MAFRA - Dan Materna

PRAHA Policejní inspektoři smetli trestní oznámení Petra Nečase na šéfa protimafiánského útvaru Roberta Šlachtu. Zveřejněním záběrů ze zatýkání Jany Nagyové, dnes Nečasové, Šlachta nespáchal trestný čin. Nečas považuje svoje nedávné obvinění za pomstu právě kvůli trestnímu oznámení.

Inspekce se Nečasovým podnětem zabývala od ledna. Šlachta se podle něj dopustil trestného činu, když v České televizi zveřejnil videozáznam z části zatýkaní Nagyové-Nečasové. Inspekce však nic takového nezjistila.

ČTĚTE TAKÉ:


"Věc jsme uložili a to z toho důvodu, že nebylo zjištěno podezření ze spáchání trestného činu," řekla serveru Lidovky.cz mluvčí GIBS Radka Sandorová. Případ nyní leží na stole odboru vnitřní kontroly policejního prezidia. "Prověří, jestli tam nemohlo dojít ke spáchání kázeňského přestupku nebo nějakého přestupkového jednání," uvedla Sandorová. 

Postup inspekce zároveň prověřuje Vrchní státní zastupitelství v Praze. Doputoval sem z městského zastupitelství poté, co se na něj Nečas obrátil se stížností na nečinnost GIBS. "Vůbec jsem se tím nezabýval, protože bych činil něco, co není v mé kompetenci. V případě trestního řízení by to dozorovali oni, tak ať si to přezkoumají tam," informoval server Lidovky.cz žalobce městského zastupitelství Michal Muravský.

Šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta

Šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta

Jak již napsal server Lidovky.cz, sama Nagyová se od výpadu svého manžela proti Šlachtovi distancovala. Její advokát Eduard Bruna se obává, že by útok na vysoce postaveného policistu by mohl zhoršit její postavení v kauze.

Bývalý premiér čelí obvinění z podplácení tří exposlanců ODS Petra Tluchoře, Ivana Fuksy a Marka Šnajdra. Měl se ho dopustit s Nagyovou a Fuksovým exnáměstkem Romanem Bočkem. Nečas proti obvinění podal stížnost k Nejvyššímu státnímu zastupitelství. Než o ní rozhodne, odmítá vypovídat. Jakoukoliv korupci nicméně odmítá. Pokud ho soud uzná vinným, hrozí mu jeden rok až šest let vězení, propadnutí majetku nebo pokuta.

Ondřej Golis

Autor

Ondřej Golisondrej.golis@lidovky.czČlánky
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vícenásobné matky nejsou divné. Jen se rozhodly mít víc dětí, než je běžné

velká rodina - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Průměrný počet narozených dětí na jednu matku v Česku sice vzrostl, pořád je však hluboko pod číslem dvě. My jsme našli...