Úterý 26. října 2021, svátek má Erik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nechci přijet zpráskaný, říká Hlinka

Česko

PRAHA Ve švédské Elitserien ho tamní média dokonce přirovnávají k Peteru Forsbergovi. V takové pohodě teď hokejový útočník Jaroslav Hlinka (33) hraje.

„Ale švédsky neumím, ani nemá smysl si noviny kupovat,“ říkal na včerejším srazu národního týmu.

Do něj si chce přenést svou herní pohodu z Linköpingu. A užít si blížící se Channel One Cup.

* Jaktože se vám tak daří? Na rozdíl od pražské Sparty, kde jste sezonu začínal?

Protože všechno jde ruku v ruce s týmem. A málokdy se stane, že když tým neklape, tak je někdo excelentní. Na Spartě všichni viděli, že jsme se trápili. Když jsme s Honzou Hlaváčem přišli pak do Švédska, našemu mužstvu se zrovna dařilo. A my se na té vlně svezli.

* Ale proč s Janem Hlaváčem nehrajete v jednom útoku?

Na to jsem se Slávy (český kouč Slavomír Lener – pozn. red.) neptal, ale asi aby byla síla rozložená do dvou útoků. Nemá teď smysl něco měnit, když se daří.

* Mají lidé v Linköpingu po hokeji stále hlad?

Určitě. A zase se tam mluví o titulu. Podle mě teď předvádíme nejlepší hokej, vlastně je trochu škoda, že nás zbrzdila tahle pauza.

* Jakou motivaci tedy v reprezentačním dresu máte?

Především si zahrát dobrý hokej. Doufám, že si pohodu z klubu přenesu sem a budeme vyhrávat. Je to lepší než přijet z Ruska před Vánoci zpráskaný.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...