Nechtěný Duba vychytal Spartu

PRAHA V sezoně 2006/2007 si poprvé zahrál za svůj mateřský klub – a hned z toho byl na Spartě titul. Loni však Pražané brankáře Tomáše Dubu (28) poslali jako nepotřebného do Finska.

V neděli se do Holešovic vrátil. Ovšem jako soupeř v dresu Třince. Nakonec se radoval z výhry 5:2, když zastavil 28 střeleckých pokusů Sparty.

* LN Po pěti letech jste si zachytal proti mateřskému klubu. Těšil jste se?

„Samozřejmě. Čekal jsem na návrat na Spartu skoro rok. Jsem moc rád, že jsme odvezli tři body. Kluci hráli fantasticky, takže jsem se s nimi svezl na vlně euforie.

* LN Nebyl jste ale přece jenom trochu nervózní?

Jenom v autobuse cestou do Prahy. Ale jak jsem přišel do kabiny, tak to ze mě všechno spadlo. Najednou jsem byl v naprosté pohodě.

* LN V šestnácté minutě jste vedli 3:0, ale Sparta během 31 vteřin snížila na 2:3. Co jste si v tu chvíli říkal?

Byl jsem docela naštvaný. Mohli jsme to dohrát v klidu s pohodlným náskokem. Na druhou stranu to možná bylo dobře. Bylo to těsně před přestávkou, tak jsme si o ní sedli a uklidnili se. Museli jsme si uvědomit, že s nimi nemůžeme hrát otevřený hokej.

* LN Sparťany máte ze společných tréninků dobře přečtené, stejně jako mají oni vás. Kdo těží ze znalosti soupeře víc?

Je to stejné. Oni znají moje slabiny, hned jsem věděl, kam zkouší střílet. Já o nich také vím hodně. Každý útočník má však nacvičená minimálně tři zakončení, takže to úplně jednoduché není.

* LN Berete tuhle výhru jako zadostiučinění?

Upřímně? Trochu ano.

* LN Myslíte, že máte na Spartě stále otevřené dveře k návratu?

Je to můj mateřský klub, takže bych si v ní strašně rád ještě zachytal. Budoucnosti však nechávám otevřený průběh.

***

Chábera tápe Sparta dá přednost druhému brankáři Měl být jasnou jedničkou v brance hokejové Sparty. Jenže Janu Cháberovi, který přišel v létě z Plzně, mezi extraligovými gólmany patří ve statistikách až 13. místo. „Honza si vybral slabší okamžiky, šanci teď dostane Petr Přikryl,“ řekl LN kouč Pražanů Pavel Hynek.