Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Necid jako Bican

Česko

TIME OUT LN

Pamětníci se možná zhrozí. Zkusit porovnat Slavii, která dokázala obhájit titul uprostřed válečných let a současný červenobílý soubor, který ji napodobil o 66 let později, zavání absurditou.

Jen si vedle sebe postavte statistiky nejlepších střelců. Bájný Josef Bican si v 514 utkáních za Slavii připsal neuvěřitelných 961 gólů. Nejlepší kanonýr letošních mistrů Tomáš Necid jich zaznamenal během 16 podzimních zápasů zanedbatelných 11. Alespoň podle Bicanových měřítek.

Současně je nutné připomenout, že i když se fotbal hraje stále na dvě branky, tempo hry se od protektorátních dob neuvěřitelně zrychlilo a gólů drasticky ubylo. Dnes by byl Bican možná šťastný, kdyby s Necidem udržel tempo.

Slávističtí kronikáři si alespoň mohou dovolit vést podobné debaty. To ve Spartě musí fanoušci dnes hypotetické myšlenky vytěsnit úplně. Spojení Juraj Kucka jako Andrej Kvašňák určitě nenapadne žádného z nich.

Autor:

Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?
Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?

Zuzana Bergrová, bývalá vrcholová sportovkyně, si pro svého syna doběhla do spermobanky. O životě single mámy píše úspěšný blog „Plody dna: Příběhy...