Necidův pátý gól v sezoně stačil jen na remízu

MOSKVA Gól českého útočníka Tomáše Necida vynesl fotbalistům CSKA Moskva v utkání ruské ligy na hřišti Saturnu Moskevská oblast nakonec jen remízu 1:1. Necid překonal krajana Antonína Kinského v 39. minutě a dostal hosty do vedení; v druhém poločase se navíc po faulu na něj kopala penalta, González ji však neproměnil.

Soupeř pražské Sparty v Evropské lize je v tabulce dál třetí, na vedoucí Petrohrad ztrácí pět kol před koncem devět bodů.

Necid byl na stadionu v Ramenském vidět od prvních minut. Tlačil se před domácí branku a přihrávkami často hledal brazilského spoluhráče Vágnera Lova. Změnu skóre ale nakonec zařídil sám – ve 39. minutě se nejlépe zorientoval ve skrumáži před Kinským a popáté v sezoně předvedl oslavu branky.

Začátek druhé půle ale hosté nezvládli, už po několika vteřinách hry vyrovnal po centru z levé strany Ivanov. CSKA tak inkasoval po devíti soutěžních zápasech, zadáci moskevského celku udrželi čisté konto 920 minut.

Krátce nato ale byl opět v hlavní roli Necid, po dnešku nejlepší český střelec v soutěži. V 53. minutě ho ve vápně srazil Nachušev, dostal červenou kartu a kopala se penalta, jenže González poslal míč vedle tyče. CSKA remizoval i ve dvou předchozích ligových zápasech, v tom minulém navíc rovněž neproměnil pokutový kop. V derby proti Dynamu nedal penaltu Dzagojev, který trefil tyč.