Čtvrtek 7. července 2022, svátek má Bohuslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nedotknutelný vojevůdce Sazky

Česko

PRAHA Nebýt před sedmi lety hokejového mistrovství světa v Praze, málokdo by se zajímal o to, zda Aleš Hušák ve své vile na španělském ostrově Menorca hostí ruského oligarchu Romana Abramoviče nebo někoho z rodiny Swarovski, což jsou jeho sousedé.

V roce 2002 však rozhodl, že zachrání čest země a za peníze, které si Sazka půjčí, postaví multifunkční halu, jakou Evropa neviděla. Povedlo se, hala se ale „poněkud“ prodražila. Splácet se má až do roku 2021 a Sazka již dnes na splátky nemá.

Přesto Hušák dokázal najít spojence. Dlouholetého přítele Martina Ulčáka a dlouholetého nepřítele Marka Dospivu. Oba se složí a vyplatí pohledávky Radovana Vítka. Aleš Hušák tak opět prokormidloval úskalími, na nichž by jiný člověk dávno ztroskotal. A nebylo to poprvé.

První nevoli Hušák vyvolal, když na otevření hokejové haly nepozval tehdejšího premiéra Vladimíra Špidlu, protože mu vláda neposkytla garance na úvěry na výstavbu. Vláda se urazila a chtěla omluvu, Hušák se neomluvil. Proč taky, když halu spolu s ním otvíral prezident Václav Klaus.

Vhrdém postoji Hušáka podpořili i předsedové sportovních svazů čili akcionáři Sazky.

Své motto nechal Hušák odlít do bronzu na stěně haly: „Nejúčinnějším nástrojem řízení je diktatura, občas zjemnělá metodou cukru a biče.“ Metodu dokonale využíval vůči akcionářům, kteří až teprve nyní pomalu procitají.

A také vůči politikům. Na ruku šel Hušákovi bývalý ministr školství Eduard Zeman, který dokonce navrhl, aby Sazka neplatila stamiliony korun za vysílání losování v televizi. Naopak „zelený“ Ondřej Liška narazil, i když jej v kritice Hušáka podpořil tehdejší premiér Mirek Topolánek. Nový loterijní zákon proti Hušákově vůli neprosadili.

***

Aleš Hušák, 20. 12. 2010: Za vývojem Sazky v posledních dnech stojí aktivity konkurence, která chystá projekt

číselných loterií.

Marek Dospiva, 20. 12. 2010: Jsme připraveni vložit do Sazky miliardy korun a garantovat sportovním svazům částky v řádu stamilionů.

Aleš Hušák, 22. 12. 2010: Sazka čelí bezprecedentnímu tlaku ze strany Penty na nepřátelské převzetí.

Marek Dospiva, 22. 12. 2010: Útoky ze strany pana Hušáka vnímáme jako snahu o odpoutání pozornosti od jeho

manažerských selhání. Nemáme zájem o žádné nepřátelské převzetí. Pokud bychom nemohli vstoupit do Sazky sto procenty, nabí„ dku stáhneme.

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!