Pátek 28. ledna 2022, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nedvěd zlomil soupeři nohu, teď se omlouvá

Česko

TURÍN/PRAHA Fotbalista Pavel Nedvěd se snaží strhnout ze sebe nálepku zákeřného hráče, kterou mu přidělila italská média.

Co se stalo? Záložník Juventusu Turín je kritizován za ostrý faul na známého portugalského záložníka Interu Milán Luise Figa. Nedvěd mu v nedělním zápase zlomil holenní kost. „Figovi jsem se už omluvil tak, jak se sluší a patří. Teď se ale musím bránit proti všem, kteří mě začali v emocích odsuzovat, což navíc podporují články v Gazzettě dello Sport,“ napsal Nedvěd v otevřeném dopise redakci tohoto sportovního deníku.

Luis Figo, držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy za rok 2000, byl včera operován a minimálně do konce roku si fotbal nezahraje. „Byl to hodně ošklivý faul, který vedl k vážnému zranění,“ zlobí se šéf Interu Massimo Moratti. Nedvěd ale odmítá, že by šlo o úmyslný faul: „Rozhodně nejsem násilník... Do souboje s Figem jsem nešel s úmyslem ho zranit“.

Pokračování na straně 23

Nedvěd zlomil soupeři nohu...

Dokončení ze strany 1

Dodal, že osobně nemá nic proti Figovi ani proti Interu. „Navíc si uvědomuji, že mě má rádo spousta lidí a jsem i vzorem pro děti. A právě kvůli nim by mě moc ranilo, kdybych byl označován za násilného a zákeřného hráče,“ napsal Nedvěd.

Loni šlápl na soupeře „Hrál jsem míč a nešťastně přitom trefil Figovu nohu. Byl to obyčejný faul. Nedělal jsem skluz oběma nohama, ani jsem na něj nedupnul. Snažil jsem se předvídat soupeřův pohyb a sebrat mu míč. Je mi líto, jak to dopadlo, ale spíš než zákeřnost za to mohlo příliš velké nasazení a snaha vyrovnat,“ prohlásil Nedvěd.

Proti němu ale mluví dlouhá historie jeho disciplinárních prohřešků. Loni v prosinci, kdy hrál Juventus druhou ligu, šlápl na soupeře z Janova, inkasoval červenou kartu a v následné strkanici prý úmyslně šlápl na nohu sudímu. Od disciplinární komise za to tehdy dostal distanc na pět zápasů.

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat