Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Doplatí Rozner na ‚neexistující pseudokoncentrák‘? Policie požádala sněmovnu o jeho vydání

Česko

  8:58aktualizováno  9:10
Praha - Policie požádala Sněmovnu o vydání poslance Miloslava Roznera (SPD) k trestnímu stíhání za výroky o romském táboře v Letech u Písku. Informaci deníku Právo o doručení žádosti policie do dolní komory ve středu ČTK potvrdil předseda mandátového a imunitního výboru Stanislav Grospič (KSČM). Výbor se začne žádostí zabývat v úterý.

Miloslav Rozner (SPD) foto: ČTK

Na úterní schůzi výbor provede podle Grospiče základní procedurální záležitosti a určí další postup. „Předpokládám, že výbor bude chtít udělat standardní kroky,“ uvedl jeho předseda. Zřejmě pozve na některou z dalších schůzi vyšetřovatele a státního zástupce.

Miloslava Roznera chce policie stíhat kvůli jeho výrokům o koncentračním táboře v Letech. „Bezesporu bych nikdy nevyhodil z okna půl miliardy za likvidaci fungující firmy kvůli neexistujícímu pseudokoncentráku,“ uvedl Rozner v únoru letošního roku. 

Poslanec a člen strany SPD, Miloslav Rozner.
Miloslav Rozner během vystoupení v České televizi.

Příležitost vyjádřit se k věci dostane i Rozner. Protože je členem imunitního výboru, bude muset být podle Grospiče vyloučen z jednání výboru pro podjatost. Sněmovní plénum by mohlo o policejní žádosti rozhodovat v lednu.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!