Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Při nehodě autobusu v Litvínově se vážně zranilo dítě, sedm lidí má lehká zranění

Česko

  16:13aktualizováno  20:59
V litvínovské části Janov odpoledne havaroval autobus, zadní částí sjel do příkopu. Při nehodě se vážně zranilo dítě, které do nemocnice přepravil vrtulník. Dalších sedm lehce zraněných lidí odvezly do nemocnice sanitky. Provoz na silnici byl obnoven až před devátou hodinou večer.

O nehodě v ulici Podkrušnohorská informovala policie na Twitteru.

„Krátce po patnácté hodině jsme zasahovali u vážné dopravní nehody linkového autobusu v Litvínově. K nehodě okamžitě vzlétl vrtulník záchranné služby z Ústí nad Labem, zasahovala tam lékařská posádka a tři záchranářské posádky z Mostecka,“ řekl mluvčí krajských záchranářů Prokop Voleník.

Prvotní informace hovořily o deseti zraněných, později záchranáři počty upřesnili. „Jednu nezletilou osobu z vážným zraněním jsme letecky transportovali do ústeckého traumacentra a sedm lehce zraněných osob jsme převezli sanitními vozy do mostecké nemocnice,“ uvedl Voleník.

Hasiči pomohli s transportem pacientů do vozidel záchranné služby a do vrtulníku. Na místě byl také posttraumatický psychologický tým

„Nyní budou hasiči vyprošťovat havarovaný autobus. Na místo jede i jednotka Správy železnic s jeřábem a vyprošťovacím automobilem,“ uvedl odpoledne mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan. Autobus se podařilo vyprostit až před devátou hodinou večerní, kdy mohl být provoz na silnici obnoven.

Jak přesně se nehoda stala, není zatím jasné. Z fotografií je patrné, že zadní část nakloněného autobusu byla v příkopu, zatímco předek zůstal zvednutý a kola byla ve vzduchu.

„Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, která byla negativní. Okolnostmi a příčinami této dopravní nehody se zabývá výjezd mosteckých kriminalistů,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Autoři: ,
Témata: Litvínov, úraz, Most, Twitter

Kojenecké lahvičky, které šetří přírodu? Vyzkoušejte je s námi zdrama!
Kojenecké lahvičky, které šetří přírodu? Vyzkoušejte je s námi zdrama!

Jestli máte doma malé miminko a zároveň je pro vás důležitá starost o naši planetu, pak rozhodně otestujte nové kojenecké lahve NUK For Nature s...