3. června 2017 9:09, aktualizováno  14:34 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nehoda cisterny uzavřela D46 z Olomouce na Prostějov. Tah uzavřen až do rána

Havarovala cisterna převážející nebezpečnou látku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Havarovala cisterna převážející nebezpečnou látku | foto: ČTK

OLOMOUC Na dálnici D46 z Olomouce do Prostějova v sobotu ráno havarovala cisterna převážející nebezpečnou látku. Řidič je lehce zraněn, doprava je v obou směrech uzavřena, řekl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. A tah zůstane uzavřen až do nedělního rána.

Na místě zasahují hasiči v dýchací technice. Policie dopravu odklonila po vedlejších silnicích, místy se tvoří kolony. Uzavření tahu se očekává zhruba do 18:00. V současné chvíli hasiči chemikálii přečerpávají do náhradní cisterny. Šlo o polského řidiče.

Nehoda se stala před 07:00 na dálnici ve směru z Olomouce na Prostějov mezi exitem Držovice a Olšany na Prostějovsku. „Řidič cizí státní příslušnosti se s cisternou převrátil při nehodě na bok. Byl lehce zraněn. Kolem nehody projížděl náš zdravotník, který řidiče ošetřil. Muž byl poté převezen do olomoucké fakultní nemocnice,“ uvedl Hošák. Cisterna po nehodě zasahuje do obou jízdních pruhů, z preventivních důvodů však byla uzavřena dálnice v obou směrech.

Podle Hošáka cisterna převážela 32 tun nebezpečné chemikálie. Její přesné označení hasiči nesdělí. „Jde o leptavou hořlavou látku. Hasiči proto na místě zasahují v dýchací technice. Zaznamenali jsme na místě drobný únik látky, ale nemáme prozatím informace o ohrožení životního prostředí,“ řekl mluvčí hasičů.

V současné chvíli hasiči obsah cisterny přečerpávají hasiči do náhradní cisterny, která na místo odpoledne dorazila. „Je to poměrně složité, musíme vytvořit podmínky pro přečerpání. Samotné přečerpání bude trvat zhruba tři hodiny, poté se bude vyprošťovat vozidlo,“ doplnil Hošák. Dodal, že o nehodě byli vzhledem k charakteru obsahu cisterny informováni zástupci krizového štábu včetně hejtmana a primátora.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz