25. června 2018 7:53 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nehoda motocyklu uzavřela pražský Strahovský tunel, stroj vzplanul

Strahovský tunel | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Strahovský tunel | foto:  Michal Šula, MAFRA

Praha Nehoda, kvůli které hasiči v pondělí zhruba na dvě hodiny uzavřeli pražský Stahovský tunel ve směru na Smíchov, se stala kolem půl sedmé ráno na začátku tunelu.

Nehoda motocyklu uzavřela v pondělí ráno na zhruba dvě hodiny pražský Strahovský tunel ve směru na Smíchov. Motocyklistka zřejmě dostala smyk, stroj následně vzplanul, řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Mladá žena při nehodě utrpěla lehké oděrky, uvedla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

25.června 2018 v 08:12, příspěvek archivován: 25.června 2018 v 09:06

⚠️Kvůli nehodě dochází k regulaci vjezdů do Blanky v Troji - výrazná zpoždění jsou na linkách 112 (ZOO - Nádraží Holešovice) a 201 (Černý Most – Bulovka – Nádraží Holešovice). https://t.co/NrxzsZSBrX

„Mělo dojít s největší pravděpodobností k tomu, že motocyklistka, která komunikací projížděla, měla dostat smyk,“ řekl Hulan. Provoz byl podle něj plně obnoven v 08:25 ve Strahovském tunelu i v sousedním tunelovém komplexu Blanka. Do něj byl před tím vjezd regulován, na trojské straně se kvůli tomu zpožďovaly některé autobusové linky, uvedl na Twitteru organizátor hromadné dopravy PID.

25.června 2018 v 08:27, příspěvek archivován: 25.června 2018 v 08:29

Místo události jsme předali @PolicieCZ a dispečerům tunelu. https://t.co/CjrqOrZ7hD

 Podle Poštové třiadvacetiletá žena „položila motorku na zem“ a nenarazila při tom do žádné pevné překážky. Záchranáři ji po vyšetření a ošetření převezli do nemocnice.

25.června 2018 v 07:00, příspěvek archivován: 25.června 2018 v 08:05

Společně s @PolicieCZ jsme z tunelu evakuovali asi 40 osob. Spolupracujeme také s @zzshmp

Pražští hasiči společně s policisty z tunelu evakuovali 40 lidí, uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka. „Po sedmé hodině ranní se lidé mohli vrátit do svých vozidel,“ dodal Kavka.

V tunelu asi 150 metrů od vjezdu z břevnovské strany podle něj hořel skútr. Hasiči zasahovali v dýchací technice, oheň dostali pod kontrolu za deset minut po příjezdu na místo.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz