2. července 2017 14:28, aktualizováno  17:03 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nehoda na Hodonínsku si vyžádala čtyři mrtvé. Silnice je uzavřená

Záchranná služba - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záchranná služba - ilustrační foto. | foto: Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy

VNOROVY Čtyři lidé zemřeli v neděli po poledni při čelním střetu dvou osobních vozů u Vnorov na Hodonínsku. Pro zraněnou ženu přiletěl vrtulník, řekla mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková. Silnice číslo 55 byla v místě nehody uzavřená asi čtyři hodiny. Příčinu nehody policie vyšetřuje.

Ženu s mnohočetným poraněným přepravil vrtulník do brněnské nemocnice, uvedla Kropáčková. V místě měla záchranná služba kromě vrtulníku i dvě pozemní posádky. Mluvčí Fakultní nemocnice Brno Pavel Žára napsal v textové zprávě, že žena má středně těžké poranění pánve.

Mapy poskytuje freytag & berndt vydavatel nejrozsáhlejšího obrazového vlastivědného průvodce o naší zemi Český atlas.

Nehoda se stala kolem 13:30. „Jde o čelní střet dvou vozů,“ řekla mluvčí policie Štěpánka Komárová. V místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.

„Jedním z vozidel je Renault Clio, s rakouskou poznávací značkou. Řídil ho ale náš občan,“ uvedla Komárová. Podle policie šlo o třiadvacetiletého muže. Policie se kvůli zahraniční poznávací značce původně domnívala, že jde o cizince.

Ve druhém voze Ford Fiesta cestovali čtyři lidé ve věku 64 až 74 let, dva muži a dvě ženy. Do nemocnice záchranáři přepravili čtyřiašedesátiletou ženu. Příčinu nehody policie vyšetřuje. Podle mluvčí mohlo jít například o technickou závadu, únavu nebo zdravotní indispozici.

Hasiči podle mluvčího Davida Jirouše vyslali na místo 25 lidí. „Vyprošťovali jsme čtyři lidi, jednoho člověka jsme se snažili oživit, ale nepodařilo se to. Lékař u čtyř lidí konstatoval exitus,“ řekl mluvčí.

Nehoda se stala u mostu přes Veličku. Jedno auto skončilo po nehodě na střeše. Dopravu policisté odkláněli přes Bzenec, silnici zprůjezdnili podle mluvčí Komárové kolem 17:30.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz