Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

V Plzni bouralo policejní auto, skončilo na střeše. Posádka je v nemocnici

V Plzni ve Folmavské ulici se stala vážná dopravní nehoda, při které se zranili dva policisté. (19. června 2024) foto: Krimi Plzeň

Policejní auto havarovalo ve středu ve Folmavské ulici v Plzni, kde se střetlo s jiným vozem. V nemocnici skončili dva policisté, kteří jeli se zapnutými majáky.
  17:42

Podle dosavadních informací se policisté při průjezdu křižovatkou ulic Folmavská a Stavební srazili s vozidlem Hyundai. Služební vozidlo bylo podle serveru Krimi-Plzeň po srážce odraženo mimo silnici, kde narazilo do značky a semaforu pro chodce a nakonec se převrátilo na střechu.

Oba policisté, kteří ve služebním autě seděli, odvezla záchranná služba do nemocnice. „Při příjezdu našich posádek na místo si převzali do péče dva muže, které vyšetřili, zajistili a následně oba se středně těžkými zraněními odvezli na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně,“ popsal za záchrannou službu Lukáš Uherek. Dodal, že zranění policisté byli mimo ohrožení života a při vědomí.

Řidička z druhého nabouraného auta utrpěla pouze drobnou odřeninu na noze, záchranáři ji ponechali na místě.

„Alkohol byl vyloučen dechovou zkoušku. Přesnou příčinou a veškerými okolnostmi nehody se nadále zabývají plzeňští policisté,“ dodala policejní mluvčí s tím, že policisté jeli se zapnutým světelným a zvukovým výstražným zařízením.

Autor: