Neděle 24. září 2023, svátek má Jaromír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nehoda? Policie bere hned pivo

Česko

Strážci pořádku se potýkají s neobvyklým skandálem.

Dopravní policisté si totiž minulý pátek po nehodě kamionu s pivem odvezli plné přepravky lahví s sebou.

PRAHA Z jejich počínání usvědčuje muže v uniformách amatérská videonahrávka, kterou ve středu zveřejnila televize Prima.

Na sjezdu na Jižní spojku havaroval kamion s plnými přepravkami zlatavého moku. Na videu se sice policisté chvíli věnují řízení dopravy. Jenže pak na místo přijede bílý automobil s nápisy NEHODY a jeho osádka si začne basy piva rozebírat. Po chvíli jeden z nich nese plné přepravky i směrem k policejnímu vozu. A uniformovaný policista mu otevírá zadní páté dveře a cosi mu říká. Během chvíle se ocitne v policejním autě zhruba osm dalších plných přepravek.

Do kufru si je dávají i sami policisté. Jejich počínání glosuje autor videonahrávky lakonicky: „Co je doma, to se počítá.“

Zmínění policisté zatím nebyli postaveni mimo službu, jejich počínání prověřují detektivové z oddělení vnitřní kontroly pražské policie. Šéf pražské dopravky je v současné době na dovolené. Jeho zástupce Jiří Dušek však vyjádřil nad počínáním policistů politování.

„Ty záběry jsem viděl. Je to neuvěřitelné a hloupé. Nerad bych se ale k tomu vyjadřoval více do doby, než bude ukončeno vyšetřování,“ řekl LN Dušek.

Na internetu se okamžitě po zveřejnění videa objeviůy debaty o tom, zda jde o unikátní případ, či v podobných případech policistům občas „něco zůstane za nehty“.

Přepravovaný náklad mají totiž spediční firmy ve většině případů pojištěný a prokazovat, kolik zboží se rozbilo na padrť a kolik ho nehodu lidově řečeno přežilo, je velmi problematické.

Oslovené přepravní firmy se ale shodují na tom, že jde o výjimečnou věc. „Přiznám se, že to, co jsem viděl v médiích, jsem zaznamenal poprvé v životě. Něco takového nepamatuji ani v naší firmě,“ řekl prezident sdružení autodopravců Česmad Bohemia a jednatel společnosti O. K. Trans Praha Vladimír Starosta.

„Z vlastní zkušenosti můžu říct, že jsem se s tím nikdy nesetkal a ani jsem neslyšel, že by se něco takového stávalo,“ reagoval podobně majitel přepravní společnosti JAS trans Jaroslav Štěpnička.

***

Je to neuvěřitelné a hloupé, řekl zástupce pražské dopravní policie Jiří Dušek

Autor: