17. října 2018 10:05 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dálnici D5 se raději vyhněte. Po nehodě a úpravě vozovky se tvoří kolona dlouhá 6 kilometrů

Zablokovaná dálnice D5. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zablokovaná dálnice D5. | foto: Lidovky.cz

BEROUN Na dálnici D5 se ve středu ráno na sedmnáctém kilometru ve směru z Prahy na Plzeň srazily dva automobily. Nehoda zablokovala dálniční tah a na místě se tvoří několikakilometrová kolona. Srážka se stala na dálničním mostě přes Beroun. Kvůli opravě vozovky mezi 19. a 22. kilometrem se navíc tvoří šestikilometrová kolona.

„Nehoda se stala ve středu v devět hodin ráno. Došlo ke srážce dvou vozidel, v tom zadním došlo ke zranění dvou spolujezdců. Provoz je momentálně omezen jen na levý jízdní pruh.,“ řekla ráno serveru Lidovky.cz mluvčí středočeské policie Marcela Pučelíková.  Omezení by podle Pučelíkové mělo trvat až do šesté hodiny večerní a policie tak nabádá řidiče, aby se tomuto dálničnímu úseku raději vyhnuli.

Podle Pučelíkové byl u obou řidičů proveden negativní test na alkohol.

Mezi devatenáctým a dvaadvacátým kilometrem navíc právě probíhá oprava vozovky, kvůli které je provoz stažen do jednoho jízdního pruhu. V kombinaci s nehodou se tak vytvořila kolona od třinátého po devatenáctý kilometr ve směru na Plzeň.

Někteří řidiči se snaží kolonu objet přes Beroun, město je však kvuli tomu také zablokované, řidičům se tak toto řešení příliš nevyplatí. Kolona se momentálně táhne až k výjezdu z dálnice vzdáleném tři až čtyři kilometry od místa nehody.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz