25. května 2017 10:17, aktualizováno  18:34 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

D1 do centra Prahy uzavřela havárie u Chodova. Vznikla devítikilometrová kolona

Nehoda (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nehoda (ilustrační foto). | foto: Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy

JIHLAVA Dálnici D1 na 1,5. kilometru ve směru do Prahy uzavřela ve čtvrtek po 11:00 hromadná nehoda čtyř nákladních aut a dodávky. Její řidič utrpěl mnohačetná zranění. Zdravotníci zhruba padesátiletého muže v umělém spánku vrtulníkem přepravili do pražské vojenské nemocnice. Sdělil to mluvčí pražské záchranné služby a hasičů Jana Poštová a Martin Kavka.

Policie doporučovala řidičům, aby z dálnice sjížděli na exitu 6 Průhonice a pokračovali směrem do centra. Před 12:30 se podařilo uvolnit jeden jízdní pruh, devítikilometrová kolona ale znamenala pro řidiče hodinové zdržení. Provoz na dálnici byl plně obnoven kolem 16:00.

Podle Kavky museli hasiči zraněného z havarované dodávky vyprostit. Místo nehody následně zajistili proti vzniku požáru a zasypali sorbentem uniklé provozní kapaliny, doplnil mluvčí.

Její řidič utrpěl mnohačetná zranění. V umělém spánku zdravotníci zhruba padesátiletého muže vrtulníkem přepravili do pražské vojenské nemocnice.

Na místě zasahoval vrtulník záchranářů.
Při nehodě se srazila dodávka a čtyři nákladní vozidla.

Podle Kavky museli hasiči zraněného vyprostit z havarované dodávky. Místo nehody následně zajistili proti vzniku požáru a zasypali sorbentem uniklé provozní kapaliny, doplnil mluvčí.

Havarovalo se i jinde

Nehoda tří nákladních vozů na 132. km dálnice D1 ve čtvrtek dopoledne zastavila provoz na dálnici směrem na Brno. Policie odkláněla dopravu z exitu 119 Velký Beranov na silnici II/602. Krátce před 11:00 se podařilo obnovit provoz v jednom jízdním pruhu. Řekla to krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. Po skončení odklízecích prací byl provoz v plném rozsahu obnoven ve 13:20.

Po dobu, kdy těžká vyprošťovací technika odstraňovala porouchané automobily, byl provoz na nezbytnou dobu opět zastaven.

Nehoda, která se stala poblíž Měřína, byla policistům nahlášena v 09:24. Podle zástupce ředitelky krajských záchranářů Petra Novotného utrpěl jeden člověk při havárii lehčí zranění. „Vrtulník nebyl potřeba, zraněný byl sanitkou dopraven na ošetření do jihlavské nemocnice,“ řekl Novotný.

Nehoda byla policistům oznámena v 09:24, stala se poblíž Měřína. Podle zástupce ředitelky krajských záchranářů Petra Novotného utrpěl jeden člověk při havárii lehčí zranění a záchranný vrtulník nebylo nutné využít. „Vrtulník nebyl potřeba, zraněný byl sanitkou dopraven na ošetření do jihlavské nemocnice,“ řekl Novotný.

Lidovky.cz, ČTK

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na Lidovky.cz