18. února 2017 9:53, aktualizováno  10:57 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nehodu cisterny dobrovolných hasičů na Karvinsku nepřežil spolujezdec

Při nehodě cisterny dobrovolných hasičů mezi Horní Suchou a Karvinou jeden z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Při nehodě cisterny dobrovolných hasičů mezi Horní Suchou a Karvinou jeden z... | foto: Martin Türke/HZSMSK

OSTRAVA Čtyřiadvacetiletý spolujezdec nepřežil páteční nehodu cisterny dobrovolných hasičů, která okolo 20:00 havarovala poblíž Horní Suché na Karvinsku. O dva roky mladší řidič byl zraněn, řekla v sobotu policejní mluvčí Soňa Štětínská. V době nehody se na silnicích v regionu tvořila ledovka. Doprava v místě nehody musela být odkloněna na objízdné trasy.

Cisterna jela ve směru od Karviné na Havířov a řidič z dosud nezjištěných příčin narazil do pravých svodidel. Vozidlo sjelo po nárazu mimo komunikaci a převrátilo se na střechu.

„Ve vozidle zůstali zaklíněni dva muži. Dvaadvacetiletý byl při vědomí a se záchranáři komunikoval. Posádky u něj zajistily žilní vstup a zahájily podávání léků ještě před jeho vyproštěním. Následně byl ošetřen s poraněními obou dolních končetin,“ řekl mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl. Muž byl přepraven do ostravské fakultní nemocnice.

Vyprošťování spolujezdce ale bylo podle Humpla velmi složité, protože se k němu záchranáři nemohli dostat. „Od počátku však nereagoval a nejevil žádné známky života. Zasahující lékařka u něj po vyproštění musela konstatovat smrt. Pacient utrpěl poranění neslučitelná se životem a na místě jim podlehl,“ doplnil Humpl.

Mluvčí hasičů Petr Holub potvrdil, že vyprošťování posádky bylo složité, cisterna ležela na střeše asi ve čtyřmetrovém srázu. Prvního z dobrovolných hasičů se podařilo vyprostit zhruba za hodinu po příjezdu první jednotky hasičů. Na vyproštění druhého ze zaklíněných hasičů, který na místě zemřel, hasiči potřebovali další zhruba tři hodiny. Holub uvedl, že vozidlo bylo na nezásahové jízdě a vracelo se z Karviné na zbrojnici.

Při nehodě cisterny dobrovolných hasičů mezi Horní Suchou a Karvinou jeden z...
Při nehodě cisterny dobrovolných hasičů mezi Horní Suchou a Karvinou jeden z...

Policisté případ vyšetřují jako ublížení na zdraví z nedbalosti. Hmotná škoda zatím nebyla přesně vyčíslena, předběžně je odhadována na zhruba 200 tisíc korun.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz