16. ledna 2017 9:24, aktualizováno  12:23 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

D8 a D10 stály. Dálnice uzavřely vážné nehody, jeden člověk zemřel

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Smrtelná bouračka na D10. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Smrtelná bouračka na D10. | foto: Reprofoto

ÚSTÍ NAD LABEM Kvůli nehodám byly uzavřeny dvě dálnice. D8 byla zablokovaná kvůli havárii na německé straně, na D10 narazilo auto do stromu, jeden člověk nepřežil.

Dálnici D10 na 22. kilometru ve směru na Mladou Boleslav uzavřela krátce před půl devátou ráno tragická nehoda osobního automobilu. Vůz sjel nedaleko Sobětuch z vozovky a narazil do stromu.

Podle policejní mluvčí Lucie Novákové začalo auto po nárazu hořet. Při nehodě zemřel jeden člověk. Dálnice byla uzavřena téměř tři hodiny.

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. „Po našem příjezdu bylo vozidlo celé v plamenech. Kolemjedoucí řidiči se ho snažili uhasit ručními hasicími přístroji. V 09:06 jsme požár zlikvidovali a z auta pomocí hydraulického nářadí vyprostili jednoho člověka,“ řekl mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

Hasiči následně vyprošťovali vozidlo, které bylo zaklíněné mezi stromy. „Příčiny a okolnosti vzniku nehody jsou nadále v šetření. Policii se zatím podařilo identifikovat mrtvého muže,“ dodala Nováková. Provoz na dálnici byl obnoven chvíli před 11:30.

Bouračka u hranic

Dálnice D8 byla před státní hranicí s Německem zcela uzavřena. Důvodem byla nehoda na německé straně. Kamiony museli sjíždět směrem na Děčín, osobní auta jezdila přes Petrovice, uváděl policejní web.

Nehoda se stala na německé straně dálnice A17 nedaleko hranic. Silničáři nabádali řidiče k velké opatrnosti, na Ústecku znovu sněžilo a na vozovkách mohou být zbytky ujetého sněhu.

Dopravu komplikoval sníh, který někde zůstával na silnicích. V porovnání s předchozími dny se situace přesto zlepšila a silnice byly s opatrností sjízdné. Nadále však museli řidiči počítat s uzavírkami několika silnic.

Na silnicích ležel sníh

Například v Libereckém kraji napadlo do rána místy až 20 centimetrů sněhu a stále občas sněžilo. Vzhledem k aktuálnímu i očekávanému počasí silničáři odložili rozhodnutí zprovoznit silnici z Tanvaldu na Harrachov a dále do Polska pro kamiony nad 3,5 tuny.

Pozor by si měli dát řidiči kamionů i na silnici 13 na Frýdlant, kde se v Albrechtickém kopci tvořily sněhové jazyky. Silnice ale zatím zůstávala pro nákladní dopravu otevřená. Doporučená alternativní trasa do Polska pro nákladní vozy je přes hraniční přechod Hrádek nad Nisou na silnici I/35.

Až do odvolání byla pro kamiony a nákladní vozy s přívěsem uzavřena i silnice I/56 mezi Ostravicí a Bílou na Frýdecko-Místecku, která je jedním z hlavních dopravních tahů na Slovensko.

Sněhové přeháňky stále komplikovaly i úklid cest na Ústecku. Zavřená tam byla silnice z Nakléřova do Petrovic či trasa z Krásného Lesa do Adolfova, kterou využívají běžkaři.

Ráno sněžilo i na mnoha místech Středočeského kraje, kde na některých silnicích zůstávala neošetřená vrstva sněhu. Dálnice D6 a D8 tak podle silničářů byly sjízdné pouze se zvýšenou opatrností stejně jako silnice prvních tříd na Kladensku a Rakovnicku a všechny krajské silnice nižších tříd.

Také v dalších krajích by měli být řidiči opatrní na silnicích nižších tříd, na většině z nich ležela ujetá a místy zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem. Na Šumpersku a Jesenicku zůstávaly po sněhových přeháňkách na cestách zbytky rozbředlého sněhu. Hlavní tahy byly většinou vlhké po chemickém ošetření.

ČTK
  • 0Diskuse

Najdete na Lidovky.cz