19. prosince 2017 8:22 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Mrazivá noc: na Liberecku klesla teplota pod minus 23 stupňů

Jizerka v Jizerských horách. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jizerka v Jizerských horách. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

LIBEREC Nejchladnější noc zimy má za sebou Liberecký kraj. V noci teplota na Jizerce klesla pod minus 23 stupňů. Na Děčínsku se při srážce s vlakem zranil řidič osobního auta. Na Českobudějovicku po nárazu auta do sloupu zemřel řidič.

Pod minus deset stupňů Celsia klesla teplota v Liberci a v Jizerských horách i Krkonoších bylo místy pod minus 15 stupni. Na Jizerce v Jizerských horách klesla teplota dokonce pod minus 23 stupňů.  V Adršpachu na Náchodsku a ve Vrchlabí na Trutnovsku teploty také klesly k minus 15 stupňům Celsia. 

Silničáři nabádají k opatrnosti.  Český hydrometeorologický ústav pro dnešní ráno varuje před lokálním výskytem náledí nebo zmrazků.

Při srážce s vlakem na Děčínsku se zranil řidič osobního auta

Řidič osobního auta byl dnes brzy ráno zraněn při srážce se spěšným vlakem na Děčínsku. Nehoda omezila dopravu na trati mezi Benešovem nad Ploučnicí a Českou Lípou, vyplývá z údajů na webu Českých drah. 

Nehoda se stala kolem 4:45 na trati mezi Františkovem nad Ploučnicí a Starým Šachovem. Vlak s autem se podle mluvčího střetly na přejezdu se světelnou signalizací bez závor.

České dráhy v úseku mezi Františkovem nad Ploučnicí a Horní Policí zavedly náhradní dopravu. Autobusy zde jedou místo tří osobních a jednoho spěšného vlaku. Mezi Českou Lípou a Děčínem byl zrušen jeden rychlík, cestující mohou místo něj jet osobním vlakem.

Po nárazu auta do sloupu zemřel v T. Svinech řidič

Po nárazu do sloupu veřejného osvětlení zemřel v úterý ráno v Trhových Svinech na Českobudějovicku řidič fordu. Příčiny havárie policie vyšetřuje. 

Nehoda se stala kolem 7:25 v Bezručově ulici, která spojuje Trhové Sviny s Besednicemi a Kaplicí. Vůz řídil starší muž. „Jeho resuscitace byla neúspěšná,“ uvedl mluvčí.

Jizerka v Jizerských horách.
Jizerka v Jizerských horách.
ČTK

Najdete na Lidovky.cz