24. srpna 2018 9:07 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nejen do Senátu. Rath kandiduje i v komunálních volbách v Hostivici

David Rath. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Rath. | foto:  Petr Topič, MAFRA

HOSTIVICE Někdejší vlivný sociálnědemokratický politik David Rath kandiduje v komunálních volbách ve své domovské Hostivici, podle informací, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ), vede uskupení Zdravá Hostivice.

Bývalý středočeský hejtman přitom chce i do Senátu, v litoměřickém volebním obvodu, kde strávil 18 měsíců ve vazbě, je na kandidátce České suverenity. Rath je nepravomocně odsouzený za korupci.

Druhým lídrem Zdravé Hostivice je další bývalý sociální demokrat a exministr školství Marcel Chládek. V době, kdy hejtmanství vedl Rath, byl Chládek jeho náměstkem. Loni skončil ve funkci generálního manažera fotbalových reprezentací a akademií.

Na kandidátních listinách města s více než osm tisíci obyvateli jsou i další známá jména, například za hostivickou ODS kandiduje bývalý poslanec a předseda hnutí Úsvit Marek Černoch, nyní člen ODS. Lídrem kandidátky ANO je Robert Změlík, olympijský vítěz v desetiboji z roku 1992.

ČTK

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.