Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nejhledanější celebritou na Google je Harry Potter

Česko

PRAHA Největší skok v počtu vyhledávání za minulý rok na serveru Google zaznamenaly dotazy na videoserver Youtube, operátora O2 a deník Aha. „Shrnula bych to tak, že čeští uživatelé na internetu hledají nejčastěji zábavu a informace,“ řekla Kateřina Holcmanová, marketingová manažerka české pobočky Google.

Nejhledanější známou osobností byl v uplynulém roce Harry Potter, před profesionální celebritou Paris Hilton a zpěvačkou Nelly Furtado. Nejhledanější česká celebrita Karel Svoboda skončila až na pátém místě.

Mezi seriály zaznamenal největší skok vzhůru v počtu dotazů Útěk z vězení, následují v Česku nevysílaní Heroes (Hrdinové) a Ztraceni. Pat a Mat skončili jedenáctí.

Pravidelný přehled Google Zeitgeist znázorňuje vždy deset slov v jednotlivých kategoriích, která zaznamenala největší skok v počtu vyhledávání uživateli. Google je celosvětově nejpoužívanějším vyhledávačem, v Česku je druhý po domácím Seznamu.cz.

Autor:

Každý pátý člověk na planetě řeší neplodnost. V Čechách to může být i 15 %
Každý pátý člověk na planetě řeší neplodnost. V Čechách to může být i 15 %

O někoho se opřít a nebýt v tom sama… To byl hlavní impuls, proč Anna Sedláková a Karolína Krejčová založily projekt Indiánky. Obě dvě slyšely ve...