20. března 2013 10:26, aktualizováno  11:10 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nejistá pozice LIDEM ve vládě, Peake nedostala ani kancelář

Po odchodu Peake se na ministerstvo obrany vrací ti, které odvolala. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Po odchodu Peake se na ministerstvo obrany vrací ti, které odvolala. | foto: ČTK

Vztah mezi stranou LIDEM a premiérem Nečasem je problematický a pozice strany s Karolínou Peake v čele slábne. Premiér dodnes neposkytl jejími týmu kanceláře ve Strakově akademii, vicepremiérka tak musí řídit vládní agendu z odloučeného pracoviště. Koalici ale opustit nemíní.

O svou kancelář Karolína Peake během několika dní přišla a do dneška novou nedostala. Její původní kancelář obsadil ministr bez portfeje Mlsna, když byla Peake jmenována do funkce ministryně obrany. Ve chvíli, kdy ve funkci skončila, už se do kanceláře vrátit nemohla. Nové prostory ve Strakově akademii jí premiér Nečas podle serveru iDnes.cz navzdory slibům stále nenašel.

Peake proto úřaduje z kanceláře odloučeného pracoviště Úřadu vlády ve Vladislavově ulici. I navzdory ústrkům ze strany vlády nechce Peake koalici opustit. "Pracuji na svých věcech, které jsou důležitější než tyto dohady. Připravujeme ještě důležité protikorupční zákony, které chci prosadit." řekla Peake serveru iDnes.cz.

Lidovky.cz

Dremo Personaldienstleistung GmbH
PODLAHÁŘ - Německo - prémie 500 EURO!

Dremo Personaldienstleistung GmbH

nabízený plat: 72 000 - 84 000 Kč