Neděle 9. srpna 2020svátek má Roman 32 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nejlepší výroky z Hradu 2012: zrůdné valy, Antikrist i smrdutí cyklisté

Prezident Václav Klaus při rozhovoru pro LN | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Václav Klaus při rozhovoru pro LN | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

PRAHA Rok 2012 znamenal pro stávajícího prezidenta Václava Klause poslední celý rok ve funkci. Z Hradu se tak snášely ostré soudy na hlavu tradičních Klausových oponentů. Připomeňte si výroky českého prezidenta i jeho okolí.

VÁCLAV KLAUS

Václav Klaus je proslulý ostřejšími soudy, není tedy divu, že během letošního roku stihl komentářem "potěšit" všechny od EU, voličů, studentů, novinářů, přes vládu, ministry až po kandidáty na prezidenta a diplomaty.

Přímá volba prezidenta je populistický nesmysl

 • "Přímá volba prezidenta je populistický nesmysl, který se strašlivě vymstí. Já mám strach o demokracii. Mám strach z toho, že až budete příští rok zvát prezidenta na toto setkání, že tady bude sedět pan Vladimír Franz nebo pan Tomio Okamura." 
 • A co se stane, pokud společnost zvolí kandidáta, který se Klausovi nezamlouvá? "Jsou někteří, po jejichž volbě bych měl pocit, že je nezbytné někam emigrovat." 
 • Miloš Zeman je podle Klause jediný z kandidátů, který je skutečným politikem. "Samozřejmě si uvědomuji, že v momentě, kdy se Zeman stane prezidentem, bude dělat hromadu věcí, ze kterých mi budou vstávat vlasy hrůzou na hlavě," dodává ovšem prezident. 

Záchranné valy eurozóny jsou zrůdné a absurdní

 • Klaus ani v tomto roce nevynechal komentování své "oblíbené" instituce - Evropské unie. "Tyto valy považuji za zrůdnou, nesmyslnou, absurdní věc a já je podepisovat rozhodně nebudu," vyjádřil se k doplňku Lisabonské smlouvy, který se týká nového záchranného fondu eurozóny.
 • "Nobelova cena pro Evropskou unii je tragický omyl. Já jsem skutečně myslel, že to je kachna, že to je žert nebo legrace. Nemohl jsem si ani ve snu představit, že by to někdo myslel vážně," okomentoval prezident pro změnu Nobelovu cenu za mír pro EU. 
 • Na své si přišlo i slavné pomazánkové máslo, jehož název EU zakázala používat. Kdyby Evropská unie neměla vůbec žádné starosti a roupama už nevěděla co dělat, tak by vytvářela houfy úředníků, kteří budou řešit otázky, jak se má jmenovat něco, co si mažeme někteří na chleba.“
 • Klaus také urazil zástupce velvyslance EU v Malajsii, když jeho post označil prakticky za zbytečný. „Abych to řekl velmi otevřeně, nesouhlasím s tím, abychom měli velvyslance Evropské unie v Malajsii. Je tady se mnou velvyslanec České republiky. Reprezentuje mě tu on, ne vy."

Taková dívenka v roli ministryně obrany

Poslanykně Karolína Peake

Poslankyně Karolína Peake

 • "Nedokážu si představit, že se paní Karolína Peake stane přes noc odbornicí na armádu a že vojáci, statní mužové, přijmou takovou dívenku v roli ministryně obrany," vyjádřil Klaus postoj ke jmenování Peake (LIDEM) do čela ministerstva obrany.

Taková silácká, jednoduchá řešení

 •  Václav Klaus se negativně vyjádřil také k zavedení prohibice, na kterou vláda přistoupila kvůli sérii smrtelných otrav alkoholem. "Taková silácká, jednoduchá řešení, jakým bylo zavedení de facto prohibice panem ministrem zdravotnictví, se mi zdají velmi nerozumná. Myslím, že bude velmi obtížné, jak z nich vykročit."

Nikdy v životě jsem neviděl televizní zprávy

 • Klausových bonmotů se dočkali samozřejmě i novináři. Televizní debaty by se měly podle něj ideálně zrušit. "Televizní debaty jsou zmanipulované, nezaujaté zprostředkování zpráv se proměnilo v komentář. Nejlépe je to vidět na pořadu Otázky Václava Moravce. Kdyby se zrušil pořad pana Moravce, bylo by to velké vítězství a naše společnost by byla mnohem zdravější," míní Klaus.
 • Zároveň dodává, že: "Nikdy v životě, ani za komunismu, ani teď, jsem neviděl televizní zprávy na žádném televizním kanálu. Teď se třeba mluví o nějakém panu Voříškovi, já jsem ho v životě neviděl. Dělám to pro své duševní zdraví a doufám, že se to ve mně také pozitivně promítá." 

LADISLAV JAKL

Pokud se prezident Václav Klaus s ohledem na své postavení ve výrocích mírnil, o jeho blízkých spolupracovnících se to říct nedá.

Ladislav Jakl.

Tajemník českého prezidenta Ladislav Jakl

Nenávistní intelektuálové

 • "Nedivil bych se, kdyby ti všichni nenávistní levicoví intelektuálové vydávali dnešní útok za projev svobodné občanské společnosti. Magoři byli vždy, ale nenávist v médiích je pro ně inspirací," okomentoval Jakl akci Pavla Vondrouše, který prezidenta Klause zasáhl několikrát kuličkovou pistolí. 

Halík se mlsně ohlížel po dospělé ženě v minisukni

 • Jakl okomentoval rovněž jednoho z kritiků Václava KlauseTomáše Halíka. „Ano, i katolická církev má mezi svými kněžími černé ovce. Jsou jimi homosexuální pedofilové nebo lidé prosycení nenávistí. Někteří lidé mi říkali, že pater Halík reprezentuje obě skupiny. V tom bych se ho chtěl zastat, protože mi před časem jedna má známá popisovala, jak viděla na ulici pátera Halíka mlsně se ohlížejícího po dospělé ženě v minisukni.“

Uvidíme s jakými podpisy se vytasí mí beznadějní protikandidáti

 • Jakl se tento rok rozhodl vyzkoušet kandidaturu na prezidenta. Liboval si, že ho v ní Klaus svým podpisem podpořil. „Já jsem se doposud ve sběru podpisů neangažoval. Začal jsem předevčírem. Zatím mám jeden, ale musíte uznat, že podpis prezidenta na listině jen tak někdo nemá. Uvidíme s jakými podpisy se vytasí mí beznadějní protikandidáti.“  
 • K desetitisícům podpisů obdržel tajemník prezidenta láhev whiskey. „Nápoje z této země jsem přestal pít po druhém irském referendu, protože mě naštvali,“ okomentoval dárek Jakl. 
 • Jakl také pro jistotu stihl natočit svůj prezidentský novoroční projev - podívejte se: 

Informace neutíkají, nemají nožičky

 • „Informace neutíkají, nemají nožičky. Někdo je donáší. Na Hradě nikdo takový není, to bych ho zazdil do hladomorny,“ vysvětloval Jakl, že osobní omluvu Nečase prezidentovi za slova o ekonomické debilitě nikdo z Hradu vynést nemohl. 

Cyklistiku je nutno okamžitě zakázat

 • Zajímavý názor na cyklistiku vyjádřil Jakl na svém blogu: "Nevěřte cyklomaniakům, že kolo je pokrok, že kolo je čistota a zdraví. Čuchněte k jejich propocenému triku a budete mít jasno, kdo tu zamořuje vzduch. Pachem i hloupými argumenty. Cyklistiku není třeba podporovat, ale naopak zakázat."

PETR HÁJEK

Nejzajímavější hradní výroky ovšem zazněly od Hájka - zástupce vedoucího Kanceláře prezidenta republiky. 

Václav Havel jako Antikrist

 • Největší pobavení vzbudila nová kniha Hájka, v níž se mimo jiné zabývá i otázkou zla, dobra, Apokalypsy a Satana. "Václav Havel - ať vědomě či bezděčně, ale v každém případě aktivně - byl nástrojem sil lži a nenávisti. Ve své misi byl úspěšný. A přesto prohrál. Václav Klaus - ať vědomě či bezděčně, ale v každém případě aktivně - byl nástroj pravdy a lásky. Ve své misi byl neúspěšný. A přesto zvítězil," píše Hájek.
 • Havla nepřímo označil také jako fašistu. "Havel nevěřil v demokracii klasického, západního typu. Mířil k něčemu, co se nazývá korporativistickým, fašistickým státem - v jeho pojetí občanské společnosti, chcete-li. Státem, který například v Itálii vybudoval Mussolini a byl nazván fašismem.“
Petr Hájek

Petr Hájek

EU přispívá k válce

 • Petr Hájek si to také vyřídil s Evropskou unií. "EU tím, že svobodu a demokracii deprimuje a ukrajuje z ní kousek po kousku, připravuje nepochybně nepřátelství mezi národy. A nepřátelství mezi národy je vždycky základ války."
 • Projekt sjednocené Evropy byl také označen za jeden ze znaků příchodu Antikrista. "Nejde jen o protidemokratický projekt sociálních inženýrů v postsovětském světě, ale v jiné rovině velmi přesně předpovězené znovuzrození římské říše – základní podmínka pro příchod Antikrista."

Prague Pride oslavou abnormality

 • Bez kritiky se neobešel každoroční pochod homosexuálů Prague Pride. "Veřejnoprávní média se stala registrovanými partnery náborové akce homosexualismu. Prague Pride je oslavou abnormality a dalším dílem seriálu zvaného zábavná cesta do otroctví."
 • Akce uráží prý dokonce i samotného Boha. "Už nebudou táta a máma, ale rodič 1 a 2, to je realita, která stojí proti rodině, řádu, Bohu a civilizaci," popisoval Hájek svou vizi. 

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Vlci útočí. Rodina z Beskyd se bojí o dcery i o turisty

Smečka vlčích mláďat v Javorníkách (7. 8. 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klidný život rodiny žijící v beskydské obci Hrádek blízko Jablunkova, změnil útok vlků. „Sedmiletá dcera ráda chodí se...

Ověřeno: Vyrazte s dětmi do BRuNO family parku a zažijte spoustu dobrodružství
Ověřeno: Vyrazte s dětmi do BRuNO family parku a zažijte spoustu dobrodružství

Užíváte si léto na výletech? Pak pro vás máme tip, kde se děti opravdu vyřádí. Zamiřte do moravské metropole, a to do BRuNO family parku. Najdete...