Středa 27. ledna 2021svátek má Ingrid 1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nejlepší výmluva roku? Čtenáři Lidovky.cz si oblíbili Mynářovo ‚Nejsem tu od toho’

Nezvyklé vedro v jednom ze sálů Pražského hradu  poznamenalo tiskovou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nezvyklé vedro v jednom ze sálů Pražského hradu poznamenalo tiskovou... | foto:  Dan Materna, MAFRA

PRAHA Hradního kancléře Vratislava Mynáře a zmateného kuchtíka Pavla B. z pořadu Ano, šéfe spojuje jedna věc - komolit slova ve chvíli, kdy mají co vysvětlovat. A nejen to. Za své komické formulace oba zmínění dokonce získali nejlepší hodnocení od čtenářů serveru Lidovky.cz v kategorii „výmluva roku“.

V momentě, kdy šlo do tuhého a přišel čas na pádné argumenty, jako by přišel Vratislav Mynář i kuchtík Pavel B. proslulý díky pořadu Ano, šéfe o schopnost jakékoli sebereflexe. Oba se mohli ospravedlnit a oba svou šanci promarnili.

Jeden měl vysvětlit, proč nemusí vysoce postavený státní úředník nikomu ukazovat své majetkové přiznání, druhý měl Zdeňku Pohlreichovi objasnit, proč byl na policii kvůli údajné krádeži babiččina zlatého řetízku. Ani jeden z nich však situaci neustál a zamotal se do sítě vlastních výmluv.

Na druhou stranu se tak oba kvůli svým nepodařeným obhajobám dostali alespoň na čelní pozice ankety serveru Lidovky.cz o výmluvu roku 2015. (Všechny výmluvy najdete ZDE)

Hradní kancléře jeho legendární věta: „Nejsem tu od toho, aby mě jednou vyzývala paní poslankyně, podruhé paní Mazancová, potřetí Ferda Mravenec, pak ještě někdo.“ dostala na první první místo v pomyslném žebříčku nejlepších a nejhravějších autorů výmluv v uplynulém roce. Pro jeho výrok totiž hlasovalo v anketě téměř pět set lidí.

Druhé místo, leč s velkým odstupem, obsadil kuchtík Pavel B., kterého si lidé zapamatovali hlavně kvůli jeho proslovu v pořadu Ano, šéfe. „Omlouvám se, že jsem vám kecal, šéfe. Slyšel jsem hluk, tak jsem ho dal do jiného hrníčku,“ řekl student střední školy přímo do očí šéfkuchaři Zdeňku Pohlreichovi. I když tato výmluva nepochází z produkce serveru Lidovky.cz, rozhodli jsme se ji nakonec zařadit mezi ostatní. A jak se ukázalo, patří po právu do kategorie největších výmluv roku. V anketě získala 105 hlasů.

Letošní rok byl vůbec na originální výroky či žblebty nebývale úrodný. Čtenáři serveru Lidovky.cz zcela zjevně zaujala i výmluva Rathova advokáta Davida Černého. Poté, co jeho klient nezvládl kolo na rovině a spadl do škarpy, pustil se zkušený právník urputně do jeho obhajoby. „Komunikace s ním je velmi obtížná, je pod prášky, pod morfiem, dostat z něj kloudnou větu bylo těžké. Leží v nemocnici zasádrovaný.“ Na tom by nebylo nic divného, kdyby se nakonec ze sádry nestala ortéza a z morfia obvyklé léky proti bolesti.

Také kauza bývalého trenéra hokejové reprezentace Vladimíra Růžičky neupadla v zapomnění. „Jako co jako?“ odpověděl na otázku, zda vzal půl milionu korun od otce jednoho ze svých svěřenců.

V anketě o „největšího komika“ soutěžil hned se dvěma výmluvami i Miloslav Randsdorf, který před nedávnem strávil tři dny ve švýcarské vyšetřovací vazbě kvůli vyjednávání v bance. Obě se týkají jeho legendární humanitární mise do curyšské banky, za niž si vysloužil obvinění od švýcarských úřadů. Výmluva: „Šlo jen o to otevřít možnost komunikace s bankou. Je prostě absurdní, aby ten, komu chodí výpisy z účtů, neměl s bankou, kde má konto, kontakt.“ nakonec skončila na pátém místě a získala o deset hlasů více než jeho „ukrajinské“ faux pas.

V únoru nám totiž vysvětloval své pozoruhodné tvrzení, že u východoukrajinského Debalceve obklíčili „separatisti“ přes 2000 žoldáků ze zemí NATO. Tehdy prohlásil dneš již legendární větu: „Sociologové to nazývají skrytým zúčastněným pozorováním. Tak si to přeberte.“

Chcete ještě pohnout s výsledky? Máte možnost. Hlasujte v anketě.

Anketa

Výmluvy roku 2015

1. Mynář: Nejsem tu od toho 1254
2. Dbalý: Svědčí to o mé pošetilosti 206
3. Černý: Pod morfiem 150
4. Ransdorf: Je prostě absurdní 156
5. Ransdorf: Přeberte si to 92
6. Hamáček: Nebyl to dobrý nápad 158
7. Kladívko: Mně nikdo nic nepředložil 71
8. Pelta: Minulost neexistuje 230
9. Růžička: Jako co jako? 223
10. Kuchtík: Dal jsem to jiného hrnečku 293

Dům pana Hrbáčka navždy potemní. Letos jeho potomci rozsvítili naposledy

Dům Antonína Hrbáčka v Lípě se v roce 2020 rozzářil před Vánocemi naposledy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedmnáct let postupně vylepšoval a rozšiřoval osvětlení svého domu v Lípě u Zlína Antonín Hrbáček. Jeho vánoční výzdoba...

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...

Historky z podsvětí. Kdo je ve fotbale Formule? A proč chtít Zagorovou a Gotta?

Utkání Vyšehrad - Živanice sleduje tehdejší šéf domácího klubu Roman... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Netušil, že detektivové hromadí materiál, který ho pošle do vazby. Letos v červenci si tedy Roman Rogoz, manažer...