Úterý 5. července 2022, Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nejrockovější star? Aretha Franklinová

Česko

LOS ANGELES Už dlouho se pyšní titulem Královna soulu, a teď byla šestašedesátiletá Aretha Franklinová navíc jmenována nejskvělejší zpěvačkou rockové éry. Na paty jí šlape Ray Charles, třetí, čtvrté a páté místo obsadili Elvis Presley, Sam Cooke a John Lennon.

Vyplývá to z ankety, kterou provedl magazín Rolling Stone mezi hudebníky, producenty, svými redaktory a dalšími zasvěcenci hudebního světa.

Muzikantům vystavili vysvědčení sami hudebníci Kromě Franklinové se z dosud žijících zpěváků do první desítky probojovali Bob Dylan, který skončil na sedmém místě, a Stevie Wonder na devátém.

Šestou příčku žebříčku obsadil Marvin Gaye (1939–1984), Otis Redding (1941–1967) je osmý a James Brown (1933–2006) první desítku uzavírá.

Seznam stovky nejskvělejších zpěváků bude podle agentury Reuters zveřejněn zítra, kdy se časopis Rolling Stone objeví na novinových stáncích se čtyřmi různými přebaly. Vydání obsahuje mimo jiné „vysvědčení“, která zpěvákům vystavili další muzikanti.

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...