Středa 27. října 2021, svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nejsme do střílení psychopati

Česko

Může se objevit pár, který by ohrozil věhlas manželů Kateřiny a Matta Emmonsových? Možná ano, a netřeba kvůli tomu cestovat až do Ameriky. David Kostelecký (35), olympijský vítěz v trapu, si našel „střeleckou“ nevěstu Lenku Bartekovou na Slovensku a před dvěma týdny měli v Piešťanech svatbu.

* LN Vaše choť je skeetařka, můžete uvést její sportovní vizitku?

Lenka je bývalou juniorskou mistryní světa a Evropy, letos byla třetí na mistrovství Evropy a v družstvech získala zlato. Její dvojče Danka dokonce Evropu v jednotlivcích vyhrála. Naštěstí každá vypadá jinak, nepletu si je. (úsměv)

* LN Svatba na Slovensku bývá událost. Platilo to i ve vašem případě?

Bylo to v klidu, jen tam mají jiné lidové zvyky. Jeden z nich je očepčení, tradiční rituál, při kterém se dívka, která se vdává, dostane pod čepec. A svatba byla v kostele, takže jsme absolvovali předsvatební náboženskou nauku. Jsem sice pokřtěný, ale do kostela nechodím.

* LN Považujete za výhodu, že jste oba střelci? Pořád si máte o čem povídat...

Naštěstí takoví psychopati do střílení nejsme, víme, že život je o něčem jiném než o terčích a o sportu. V tom jsme si sedli, máme se o čem bavit i bez střelby. Ale střelba jistou výhodou přece jen je – jelikož jsou obě naše rodiny střelecké, mají k sobě blíž.

* LN Váš příběh se nápadně podobá tomu, který na olympiádě v Pekingu prožili Kateřina a Matt Emmonsovi. Co byste říkal londýnské repríze ve vašem podání?

Londýn asi nestihneme, čekáme přírůstek, termín je 22. únor. Lence je ale šestadvacet a byla by škoda, kdyby se nevrátila, její kariéra pak může být ještě lepší. Ale o tom, že bychom mohli napodobit Katku s Mattem, vůbec neuvažuju, vždyť ani nevím, jestli tady za rok budu. Když chcete rozesmát boha, řekněte mu o svých plánech. Jedno je ale jisté – usadili jsme se v Brně.

* LN Vzpomenete si ještě na hektické měsíce, které jste prožíval po vašem olympijském triumfu v Pekingu?

Zaplaťpánbůh se to už loni vrátilo do běžných kolejí, život je zase normální. My střelci nejsme tak populární, to je výhoda. Mě lidi poznávají spíš podle jména. Všechny ty věci jsou stejně šaškárna, dva nebo tři měsíce jste v centru pozornosti, protože se vám povede jeden závod. Lepší je žít v klidu.

* LN Před rokem jste v Pekingu absolvoval finále Světového poháru. Ani tam vás nikdo nepoznal?

Jo, jeden chlapík po mně chtěl podpis dokonce na ulici. Ale to musela být náhoda, určitě šlo o fanouška střelby. To Katka Emmons je tam mnohem populárnější, je to dané asi jejich příběhem a taky tím, že jedna její rivalka je Číňanka.

* LN Příští rok bude důležitý kvůli kvalifikaci na olympiádu v Londýně. Můžete přiblížit postupové šance?

Šancí bude šest, ale je to dost tvrdé. Máme čtyři závody Světového poháru, kde musíte být nehůř druhý. Nebo musíte získat medaili na mistrovství Evropy. Anebo vyhrát mistrovství světa.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!