Sobota 15. května 2021svátek má Žofie 6 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN

Diskuse k článku

Největší ostuda české společnosti? Čunek

Co Klaus sám nevymyslí, to pro něj není důležité, komentuje hlavu státu bývalý hradní kancléř Ivan Medek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
jikoll 10.1.2009 21:35

Re: Československá televize 29.listopad 1989,

treba chtel studovat jinou skolu ne technickou, ja jsem CVUT vystudoval ale nemyslim si ze kdo nema VS je nejaky mene vhodny kandidat na prezidenta, viz pohadka jak poslali vola studovat a on se jim vratil zase vul akorat ze studovanej  

Mell 10.1.2009 17:47

Chápu pana Medka

je to starý pán a už se mu to všechno nějak motá v hlavě. Čunek je pro něj největší ostuda politiky, protože chce řešit problémy, které hoši z party HIC po převratu 89 nezvládli, ti uměli hlavně kavárensky tlachat a ponechat starým strukturám, aby se v Česku zabydlely na dalších 40 let.

hugo 10.1.2009 17:50

Re: Chápu pana Medka

Čunek chce řešit problémy? Čunek chce jenom stůj co stůj zůstat u koryta...

Vrba 10.1.2009 18:32

Re: Chápu pana Medka

Souhlas.R^

ben 10.1.2009 17:44

Otřesné....

Medkovy bláboly,opravdu otřesné.....

blumfeld 10.1.2009 17:47

Takové to "bolševické otřesné"...

Nikdo nemít nic a všichni se navzájem milovat.

darja 10.1.2009 18:37

Re: Otřesné....

To Filip s Grebeníčkem jsou jiní kanóni, viď !

blumfeld 10.1.2009 17:40

Já toužím po neúspěchu a chudobě

...fakt. Nebo aspoň být průměrný - nemít víc ani míň než soused, po tom fakt toužím, to je motor, který mi dává smysl života a který mě nutí odvádět ty správné pravdoláskové průměrné výkony v zaměstnání.

Ach jo, tihle pravdoláskaři si opravdu myslí, že evoluci života, tedy i nás, žene dopředu jakási touha po průměrnosti.... to by život už dávno neexistoval.

Palava 10.1.2009 17:23

Dobrý den

Děkuji vám pane Medku za velmi kultivovaný rozhovor .S většinou vašich názorů lze souhlasit . Přeji vám hodně zdraví a pevné nervy při čtení této diskusní rubriky , kterou si obsadili nástěnkáři a podržtaškové Milouše kondavého .

Joža 10.1.2009 17:36

Re: Dobrý den

R^R^R^

ježkovy 10.1.2009 18:17

Re: Dobrý den

ježkovy voči, to jste napsal výstižně a vtipně, naprosto s Vámi souhlasím, :)

kvik 10.1.2009 17:19

Co vam tehdy zkrmovali

zde znovu adresa zvastu gavlovych & spol:

http://www.sds.cz/docs/prectete/internet/bonmoty.htm

Mehmed II. fatih 10.1.2009 17:19

Děkuji

Vždy jsem volil KDU - ČSL, ale k posledním krajským volbám nešel.

Siroky11 10.1.2009 17:04

Jenom Čunek ???

Největší ostuda české společnosti je pouze Čunek? A co náš slavný ministr zahraničních věcí? Když mluví k národu - museji dole běžet titulky! Opravdu kvalitní Topolánkova vláda!

ester 10.1.2009 17:18

Re: Jenom Čunek ???

Siroký11 - Vážený,pletete si pojmy "distribuce" a "prostituce" ! Nesledujte,kdo jak mluví - ale co mluvíR^R^R^.   Čunka se rozhodně zastávat nemíním!

Eva 10.1.2009 17:00

Velmi se mýlíte.

Pane Medku, omlouvám se, ale i s ohledem na Váš věk a asi velmi složitý, možná i těžký život, Vám musím říci, že se velmi, velmi mýlíte. Je toho mnoho na polemiku s Vámi a ani nevím jestli tyto příspěvky čtete. Pokusim se tedy co nejstručněji. 

Jedním z velkých omylů je tvrzení o závisti Čechů. Rozhodně většina národa nezávídí, mrzí mě, že je nám to stále předhazováno, vč. nálepky čecháčkovství. Faktem je, že jsme byli v roce 1989 bezostyšně oklamáni a zrazeni. Nastupující politické špičky měly od počátku jasno v tom, co tu bude následovat, vč. obrovských krádeží  a přesunů majetku. Přesto p. Havel sliboval, že tu kapitalismus nebude, slyšela jsem ho na vlastní uši. A prvními kroky a starostí bylo získat zpět majetek a to za každou cenu, i po strýčkovi, který za něj vlastně již předtím dostal zaplaceno, atd. Pokud někdo z nás doufal, že nová politická garnitura pracovala v ilegalitě, letech socialismu, na ideách nové společnosti, na nových vztazích, lepších než byly ty, kterých jsme se tak rádi zbavili, tak jsme byli velice rychle vyvedeni z omylu. Šlo jen o prostý návrat ke kapitalismu, bohužel nikoli k tomu evropskému 20. století, ale rabiátskému, vykořisťovatelskému kapitalismu předchozích století. Nikdo z těchto pánů a dam nevzal v úvahu, že se občané, až odhalí tyto praktiky se rozhodně nesmíří s pozicí otroků, se kterými si budou noví mocipáni dělat co chtějí. I prostí občané mají svou hrdost a chtějí žít slušně, bez neustálé obavy o základní životní jistoty. Tady vězí ten návrat k levici, naštěstí zatím jen k té demokratické. Mrzí mě Vaše odsudky sociální demokracie, zdá se mi, promiňte mi to prosím, že to je od Vás velmi nepromyšlené a povrchní hodnocení. Neodpovídá vážnosti situace. Mám toho na srdci mnohem více, ale nebudu Vás dále unavovat.

Přeji Vám hodně zdraví a pohody.

kvik 10.1.2009 17:04

Re: Velmi se mýlíte.

Tato zrudna a zradna svine madek uz zila prilis dlouho tak jak tak, moje mila Evo. Za skody ktera tato svine a jemu podobne zrudy zpusobily si nezaslouzi nez velmi pomalou a bolestivou smrt!

Snad jenom prati teto kreature zlocine peklo na veky veku ...

intim legitim 10.1.2009 18:19

Re: Velmi se mýlíte.

Kvikovi: Jak se vůbec můžete takto o někom vyjadřovat. Vy jste ta největší spodina na kterou jsem na těchto stránkách narazil a vašimi slovy vám odpovím ...Vy zrůdo, svině a taky pomalou a bolestivou smrt na vás !!! Pokora ta vám určitě hrozně chybí ...  do dneška jsem si nemyslel že se takto může někdo chovat !! Bohužel jsem se hrozně zmýlil

Jiří 10.1.2009 23:42

Re: Velmi se mýlíte.

Kvik je reprezentant lůzy,jehož život je zcela bezcenný a on to ví,proto tolik nenávisti k starému muži, jehož názory jsou zajímavé,ať s ním člověk souhlasí,či nikoliv.

K přání o bolestivé smrti je možno dodat jen tolik,že taková přání se někdy splní,ale tomu,kdo je vyřkl.

Bidlo Evě 10.1.2009 17:43

Re: Velmi se mýlíte.

...... ke tvému pochopitelnému, inteligentnímu a kultivovaně vyjádřenému názoru, Evo, je na místě namítnout alespoň následující

1) neexistuje státní "kapitalismus", snad lze hovořit o tržním hospodářství

2) Havel nemohl zastavit nástup výhod chtivých kreatur ke korytům, přes chyby které učinil - objevení Klause, nezrušení KSČ aj., tomuto zamezit nešlo

3) Paroubkova ČSSD není státotvorná levice, jako ODS není žádná seriozní "pravice", jako Klaus není žádný šlechetný a moudrý president

PS ...... zdravím a "s humorem jde všechno líp" /sic/!!R^;-DVV>-

kvik 10.1.2009 17:00

Sasek el presidento baclava a jeho kecy pred lety

>>>

Re: Pokud:

Autor: Kýval IP: 213.192.6.xxx Datum: 10.01.2009 16:29

„Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností, není to pravda, ničeho se nebojte. Dvacet let tvrdila oficiální propaganda, že jsem nepřítelem socialismu, že chci v naší zemi obnovit kapitalismus, že jsem ve službách imperialismu, od <<<

kvik 10.1.2009 17:01

Re: Sasek el presidento baclava a jeho kecy pred lety

zde mate vice:

http://www.sds.cz/docs/prectete/internet/bonmoty.htm

kvik 10.1.2009 17:05

Re: Sasek el presidento baclava a jeho kecy pred lety

Listopad 1989 - Letenská pláň

Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností, není to pravda, ničeho se nebojte

V prosinci 1989 před volbou prezidenta

Dvacet let tvrdila oficiální propaganda, že jsem nepřítelem socialismu, že chci v naší zemi obnovit kapitalismus, že jsem ve službách imperialismu, od něhož přijímám tučné výslužky, že chci být majitelem různých podniků... Byly to všechno lži, jak se záhy přesvědčíte, protože tu brzy začnou vycházet knihy, z nichž bude zřejmé, kdo jsem a co si myslím.

kvik 10.1.2009 17:08

Re: Sasek el presidento baclava a jeho kecy pred lety

Z balkonu Melantrichu 1989

Slibuji vám, že funkci prezidenta vezmu na jedno volební období, ale pak bych se chtěl věnovat práci dramatika. Také vám slibuji na svou čest, že pokud se za mého volebního období nezlepší životní úroveň v ČSFR, sám odstoupím z funkce.     17. 12. 1989 v Čs. televizi       V budoucnu se, podle mého mínění, musí prezidentský úřad vymezit. Prezident nemůže mít tak velké pravomoci, jako má dnes.

Prosinec 1989      Pro mne není rozhodující, s jakým slovem jsou sociální jistoty spojovány, ale to, jaké jsou. Já si představuji, že by měly být daleko větší, než jaké poskytovalo to, co mnozí nazývají socialismem.

1. 1. 1990 v novoročním projevu      Možná se ptáte, o jaké republice sním. Odpovím vám: o republice lidské, která slouží člověku, a proto má naději, že i člověk poslouží jí.     Za svůj třetí úkol považuji podporu všeho, co vede k lepšímu postavení dětí, starých lidí, žen, nemocných, těžce pracujících, příslušníků národnostních menšin a vůbec všech občanů, kteří jsou na tom z jakýchkoliv důvodů hůře než ostatní. Žádné lepší potraviny či nemocnice nesmí být výsadou mocných, ale musí být nabídnuty těm, kteří je nejvíce potřebují.     Připravujeme koncepci důkladné ekonomické reformy, která nepřinese sociální stresy, nezaměstnanost, inflaci a jiné problémy, jak se někteří z vás obávají.

Svádět všechno na předchozí vládce nemůžeme nejen proto, že by to neodpovídalo pravdě, ale i proto, že by mohlo oslabit naši povinnost samostatně, svobodně, rozumně a rychle jednat...     

kvik 10.1.2009 17:13

Re: Sasek el presidento baclava a jeho kecy pred lety

 

23. 1. 1990 při projevu ve Federálním shromáždění     Všichni chceme republiku sociálně spravedlivou, v níž nikdo nebude trpět existenční nejistotou, v níž nebudou strádat lidé ponížení, staří, děti či lidé jakkoli handicapovní. Chceme republiku, která bude starostlivě pečovat o to, aby zmizely všechny ponižující přehrady mezi různými společenskými vrstvami, republiku, v níž se nebudeme dělit na otroky a pány. Toužím po takové republice více než kdo jiný.      V dubnu 1990 ve veřejném projevu     Náš stát by už nkdy neměl být přívažkem či chudým příbuzným kohokoliv jiného. Musíme sice od jiných mnoho brát a mnohému se učit, ale musíme to po dlouhé době dělat zase jako jejich rovnoprávní partneři, kteří mají také co nabídnout...

Jsou lidé, kteří kalí vodu a panikaří, že se bude zdražovat. Dávejte si na ně pozor!     Na tiskové konferenci po přijetí zákona o volbách na dotaz novinářů

Ptáte se s údivem, jestli bude inflace, jestli bude zdražování? Mnohokrát a jasně tato vláda řekla ve svém programovém prohlášení včetně dalších dokumentů, a ministři na svých tiskových konferencích, že jejich úsilím je, aby přechod od NEekonomiky k ekonomice byl pokojný, bez sociálních aspektů, bez návaznosti nezaměstnanosti, bez jakýchkoliv sociálních krizí nebo podobně. Jestli se sem tam pohne cena cigaret nebo něčeho, to v této chvíli nevím, zatím je snaha, aby se nehýbalo nic, alespoň v nejbližších měsících. Žádné gigantické zdražování nebo dokonce nezaměstnnost, jak to panikáři systematicky šíří, nic takového nepřipravujeme. (Poznámka redakce: za rok dělala inflace a zdražení 56 %.)     1990

Již nikdy do žádného paktu nepůjdeme.

kvik 10.1.2009 17:15

Re: Sasek el presidento baclava a jeho kecy pred lety

Co rikate, delal si z vas ten dosazenec od CIA srandu a nebo je proste ten rychlo milionar dolarovy zrestituovany tak blby ? Nebo oboji? Co rikate?

Vrba 10.1.2009 18:52

Re: Sasek el presidento baclava a jeho kecy pred lety

Samozřejmě srandu. Když komunisté nahradili v čele strany Jakeše výpravčím Urbánkem, dělala se dohoda, za jakých podmínek zvolí komunisté Havla presidentem (celé FS bylo tehdy komunistické) - při slibech se také Havel zavázel, že u nás nebude nezaměstnanost - a hned potom tento slib bokem komentoval, že ten hlupák Urbánek tomu věří, že kapitalismus bez nezaměstnanosti není možný. Pak byl komunisty jednohlasně zvolen.

gul 10.1.2009 16:53

výborný článek

velmi si vážím p.Medka,90%lidí v česku nemůže srovnat hodnoty žití v různých zemích po dobu desítek let ,a z těch kteří tuto zkušenost mají zase nevidím nikoho ve funkcích kam by měli patřit.u nás jsou to samozvaní politici nebo spíše místní krajoví úředníci kteří si vzdělání doplňují za výkonu své funkce.

Vždy se objeví někdo kdo nahlas křičí nějaký menší problém a nechá se  tou vlnou podpory vynést co nejvýš-pak už je to bohužel jenom několik let ostuda.

kvik 10.1.2009 16:57

Re: výborný článek

Kde jste clovece nestastna vubec zil? V jakych ruznych zemich? No kde? A potom (kdyz nikde) proc si dobvolujete ventilovat vase ignorantni nesmysly? Kde k tomu mate podklady a opravneni?

gul 10.1.2009 17:00

Re: výborný článek

ptal jse se te na něco jiného,ještě hledáš odpověď?


Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

Pojistky před soudem. Případem rozsáhlých pojistných podvodů se škodou zhruba... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

Revmatoidní artritida může zkrátit život až o 15 let, varuje imunoložka

MUDr. Zuzana Humlová Ph.D. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Morové rány, pandemie tuberkulózy či cholery jako příčiny smrti medicína už takřka pohřbila. Nebezpečí ale číhá i u...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...