Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Největší panelák Zlína hořel

Česko

ZLÍN Uvnitř I. segmentu, největšího bytového domu na zlínském sídlišti Jižní Svahy, vypukl včera požár. Hořel byt v jedenáctém patře.

Asi třicet obyvatel z horních pater objektu museli hasiči evakuovat pomocí výškové techniky. „V době vzniku požáru byly doma údajně dvě děti. Těm se podařilo včas dostat do bezpečí a byt opustit. Později je strážníci převezli za matkou, která byt opustila asi patnáct minut před vznikem požáru,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Některé sousedy záchranáři vynášeli i v náručí přes vnitřní schodiště. Šlo především o starší nebo imobilní osoby. „Museli jsme například transportovat pána, který byl po mrtvici a nemohl chodit,“ uvedla policejní mluvčí Jana Bartíková. Evakuované preventivně prohlédli zdravotníci. Především starší obyvatele kontaktovala psycholožka hasičů.

Odhady škod se pohybují v řádu statisíců korun, příčinu požáru zjišťují experti.

Pomoc postižené rodině pomáhal zajistit magistrát. Po dobu oprav bytu má matka s dětmi bydlet v Charitním domově pro matky s dětmi v tísni Charity Zlín. „Původně jsme jim chtěli nabídnout náš byt, do něhož bychom pořídili základní nábytek a vybavení. Ubytování v domě Charity je však operativnější a pro rodinu ve stávající situaci výhodnější,“ řekl náměstek primátorky Miroslav Kašný.

Dva velkokapacitní domy na sídlišti Jižní Svahy, označované jako segmenty, byly postavené v letech 1978 a 1983. V každém domě je 360 bytů.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!