28. dubna 2017 19:06 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nejvyšší soud nařídil okamžité propuštění exsoudce Knotka

Bývalý soudce Josef Knotek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalý soudce Josef Knotek | foto: Martin AdamecMAFRA

BRNO Nejvyšší soud nařídil okamžité propuštění z výkonu trestu bývalého litoměřického soudce Josefa Knotka, který byl původně odsouzený na 5,5 roku za korupci. Informoval o tom server iROZHLAS.cz. Nejvyšší soud rozhodoval o dovolání Knotka. Důvody rozhodnutí server nepřinesl.

Informaci serveru potvrdil Knotkův advokát Pavel Polák. „Soud nařídil okamžité propuštění z výkonu trestu s tím, že rozsudek zrušil. Nemohu vám k tomu nic říct, protože písemné rozhodnutí ještě nemáme,“ uvedl Polák.

Nejvyšší soud Knotkovo propuštění nekomentoval, pouze potvrdil, že o jeho dovolání rozhodl. „Ve věci bylo rozhodnuto 26. 4. O tom, jak bylo rozhodnuto, ani o dílčí informaci vztahující se k možnému propuštění či (ne)propuštění obviněného z věznice nemohu podávat informace, dokud nebudou řádně s rozhodnutím a jeho odůvodněním seznámeni všichni účastníci řízení,“ uvedl mluvčí Nejvyššího soudu Petr Tomíček.

Soudce podle spisu za úplatu ovlivňoval několik kauz. Podle obžaloby manipuloval s termíny hlavních líčení, ale také ovlivňoval trestní řízení.

Ministr spravedlnosti ho v roce 2012 dočasně zprostil soudcovské funkce. Knotek na ni v květnu 2013 rezignoval.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!