3. ledna 2019 17:18 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nejvyšší soud posílilo pět soudců. Mezi nimi i normalizační popová hvězda Pavel Horňák

Pavel Horňák vystudoval práva a stal se soudcem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pavel Horňák vystudoval práva a stal se soudcem. | foto: MAFRA

BRNO K Nejvyššímu soudu nastoupilo od ledna pět nových soudců, mezi nimi také Pavel Horňák, někdejší dětská popová hvězda populární zejména v 80. letech. Jak upozornil server Česká justice, Horňák je od roku 2005 civilním soudcem. Působil u Obvodního soudu pro Prahu 9 i pražského městského soudu.

V Brně byl Horňák delší dobu na stáži, uvedl mluvčí Nejvyššího soudu Petr Tomíček. Od začátku ledna Horňák posílil civilní kolegium nejvyšší instance, stejně jako další nováčci Helena Myšková, Hana Tichá a Aleš Zezula. Do trestního kolegia nastoupila Marta Ondrušová.

Nejvyšší soud měl v roce 2018 necelých 70 členů, z nichž osm skončilo, zejména kvůli věku. Odešel například zkušený trestní soudce Stanislav Rizman nebo jeho kolega z trestního kolegia, bývalý ústavní soudce Vladimír Jurka.

Pavel Horňák vystudoval práva a stal se soudcem.
Pavel Horňák (druhý zleva) býval dětská hudební hvězda.

Završilo se i působení Vladimíra Kůrky, který má za sebou také kariéru ústavního soudce. V posledních letech Kůrka působil jako předseda civilního kolegia Nejvyššího soudu. Ve funkci jej nahradil Jan Eliáš.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz