8. března 2018 11:43 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nejvyšší soud se dál bude zabývat Kramným, jde o křivé obvinění policisty

Petr Kramný ve čtvrtek 7. ledna u soudu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Kramný ve čtvrtek 7. ledna u soudu. | foto: MAFRA

BRNO Zatímco případ vraždy, za kterou Petr Kramný dostal 28 let vězení, vyřízením ústavní stížnosti prozatím končí, Nejvyšší soud se ještě bude zabývat jeho druhou kauzou. Justice uznala Kramného vinným z křivého obvinění policisty, avšak další postih mu neukládala s ohledem na výjimečný trest vyměřený za smrt jeho manželky a dcery při dovolené v Egyptě. Přesto Kramný podal dovolání.

Kramného stížnost v případu vraždy Ústavní soud (ÚS) odmítl. Obhájkyně Kramného Jana Rejžková chce nyní požádat o obnovu procesu. „Nejprve budu muset žádost sepsat,“ uvedla. Kramný vinu popírá.

Osmatřicetiletý Petr Kramný si za vraždu své manželky a osmileté dcery v Egyptě...
Petr Kramný ve čtvrtek 7. ledna u soudu. Soud mu uložil 28letý trest.

„ÚS se nezabýval novými znaleckými posudky, které díky bránění spravedlnosti, dle našeho názoru, mohly vzniknout až po rozhodnutí obecných soudů. Tudíž je otevřena cesta podnětu k obnově řízení, která proběhne u Krajského soudu v Ostravě,“ uvedl spolek Šalamoun.

Mluvčí ÚS Miroslava Sedláčková Kramného případ nijak nekomentovala. V agendě soudu totiž patří k těm důsledně anonymizovaným, mluvčí se tedy vyjadřovat nemůže.

Kromě vraždy se Kramný ve vedlejším procesu zpovídal také z křivého obvinění. Policisty podle pravomocného rozsudku nepravdivě nařknul, že jej při výslechu napadali. Nařčení z křivého obvinění Kramný odmítal a tvrdil, že stížnost na údajné napadení sepsal jeho tehdejší advokát bez jeho vědomí.

Nejvyšší soud dovolání v této kauze obdržel v druhé polovině února. Rozhodnutí zatím nepadlo.

ČTK