Spor se vrací k Městskému soudu v Praze, který původně zamítl žalobu Nečasové proti postupu finančního úřadu. Podle NSS ale městský soud neměl ve spise klíčové usnesení Vrchního státního zastupitelství v Olomouci, ze kterého vzešla informace o hodnotném daru.
Nejvyšší správní soud potřetí rozhodl ve prospěch Nečasové v případu darovací daně![]() |
„Městský soud tak nemohl posoudit důvodnost námitek týkajících se tohoto usnesení, když jej neměl k dispozici a nemohl ho přezkoumat,“ stojí v rozhodnutí NSS.
Soud uznal expremiéra Petra Nečase vinným z křivé výpovědi v kauze zneužití vojenského zpravodajství![]() |
V minulosti už Nečasová uspěla také s dalšími kasačními stížnostmi ve sporech o darovací daň z kožichu, luxusních oděvů či doplňků. NSS tedy konstatoval, že finanční úřad mylně doručoval Nečasové výzvy do pražského sídla ODS na Jánský vršek. Nečasová si adresu zvolila pro doručování v roce 2006 u Finančního úřadu pro Karlovarský kraj. Volba adresy ale nebyla účinná vůči pražskému finančnímu úřadu.
Nečasová, ještě jako Nagyová, figurovala v aféře, která vedla k pádu Nečasovy vlády v roce 2013. Za zneužití Vojenského zpravodajství dostala tříletou podmínku a desetiletý, tedy maximální zákaz působení ve vedoucích funkcích státní správy.