Čtvrtek 19. května 2022, svátek má Ivo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

„Někdo mi řekl o Carle...“

Česko

Život první dámy Carly Bruniové-Sarkozyové v britském televizním dokumentu

PAŘÍŽ Francouzi měli nebývalou možnost nahlédnout do zákulisí Elysejského paláce, a to díky britskému televiznímu dokumentu o životě a kariéře francouzské první dámy Carly Bruniové-Sarkozyové, napsal zpravodajský server BBC.

Producent George Scott se dohodl s bývalou modelkou a zpěvačkou, že ji bude moci sledovat při natáčení jejího posledního alba Comme si de rien n'était („Jako by se nic nestalo“). Ale jejich dohoda byla z období před svazkem Bruniové s francouzským prezidentem Nicolasem Sarkozym a Scotta velmi překvapilo, že mu Bruniová dovolila pokračovat v práci navzdory radikální změně v jejím životě.

Dokument „Někdo mi řekl o Carle Bruniové“ uvedla francouzská televize ve čtvrtek v pozdních večerních hodinách. Lichotivý pětasedmdesátiminutový osobní portrét byl okořeněn poznámkami a postřehy jejích přátel, rodinných příslušníků i kolegů z hudební branže. Sarkozy se objevil ve snímku krátce, přišel zřejmě nečekaně domů v 16. pařížském obvodě.

Dlouho se vítal se svojí ženou a teprve po dlouhé chvíli si potřásl rukou s filmovým štábem.

Potom byl přistižen, jak přes „francouzské“ okno poslouchá svoji ženu, jak zpívá píseň L'Amoureuse („Zamilovaná“), což je prý skladba inspirovaná láskou slavné dvojice.

„Chová se ke mně velmi ochranitelsky.

A to ne proto, že je prezidentem.

Řekla bych, že je to jinak – je prezidentem, protože má potřebu chránit jiné,“ řekla manželka francouzského prezidenta.

Bruniová poznala Sarkozyho koncem roku 2007 na slavnostní večeři. Zprvu jejich blesková romance vyvolala hodně nevraživých komentářů, ale dnes se francouzský národ za dvojici plně staví.

Dokumentární film mapuje také Carlino dětství. Bruniové otec byl bohatý turínský podnikatel a skladatel, který se bál, aby mu dceru neunesla krajně levicová teroristická skupina Rudé brigády, a proto se rodina v sedmdesátých letech vystěhovala z Itálie do Francie. Její matka, koncertní pianistka, později zjistila, že Alberto Bruni Tedeschi není biologickým otcem Carly. „To mně vůbec nevadilo. Myslím, že pro děti je lepší, když znají pravdu, ať je jakákoli. Cítila jsem se tak mnohem pevněji. Byla to úleva,“ svěřila se Bruniová.

První dáma kdysi pracovala jako supermodelka. V roce 1997 se vrhla na pěveckou dráhu a od té doby vydala již tři alba. Prvního z nich nazvaného Quelqu'un m'a dit („Někdo mi řekl“) se prodaly dva miliony kopií.

Bruniová provedla kameru i zahradami Elysejkého paláce, představila svého psa v rodinné vile na Cap Negre a poskytla několik rozhovorů ve francouzštině a angličtině. „Roli první dámy beru velmi vážně. Vážím si této pozice a doufám, že se jí zhostím dobře,“ prohlásila.

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!