12. dubna 2017 12:46 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Několik let trávila svou nadřízenou projímadlem. Dostala tři roky, ale pracuje dál

Doktor - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Doktor - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA Po dobu necelých tří let trpěla vedoucí právního oddělení Správy železniční dopravní cesty od návratu z mateřské dovolené bolestmi břicha a průjmy. Loni v dubnu nainstalovala do své kanceláře kameru. Zjistila, že jí podřízená přimíchává projímadlo do vody. U soudu za své počínaní podřízená dostala tři roky nepodmíněně. Na své pozici však pracuje dál.

Podle serveru Aktuálně.cz se vedoucí právního oddělení SŽDC Zuzana V. vrátila z mateřské dovolené na jaře 2013. Od té doby začala pociťovat problémy se zažíváním. Zpočátku to přisuzovala stresu, ale později pojala podezření, že jí někdo přimíchává do pití projímadlo.

Svěřila se tak manželovi i svému nadřízenému. Ani jeden Zuzaně nechtěl věřit. Poté, co oba ochutnali vodu, kterou pila právnička v práci, a oba prožili nepříjemné chvíle na toaletě, nechali nainstalovat do kanceláře právničky kameru.

Na nějakou dobu střevní potíže ustaly. Když však jednoho dne ucítila vedoucí právního oddělení opět podivnou pachuť vody, neváhala a vodu přelila do lahve a nechala si přehrát záznam z kamery. Zjistila tak, že její starší podřízená jí lila do pití až třináctinásobek povolené maximální dávky laxativ.

Případ začala vyšetřovat policie a u podřízené nalezla další dvě lahvičky projímadla. U soudu pak soudkyně Jana Miklová udělila ženě tříletý nepodmíněný soud vězení a přiznala Zuzaně V. odškodnění ve výši 1 milionu korun.

„Motivací byla dlouhodobá frustrace v osobním i pracovním životě, kterou nedokázala adaptivně řešit,“ uvedli znalci s tím, že není přílišná šance na její nápravu. Žena podle znalců prý trpí poruchou osobnosti s histrionskými a narcistními rysy s nerealistickým sebeobrazem.

Podle serveru Aktuálně byla nejpravděpodobnější motivací touha získat místo Zuzany V. Ta svou pracovní pozici dobrovolně opustila. Žena, která po tři roky svou nadřízenou trávila, se totiž u soudu odvolala a vrátila se na své původní místo. „Až bude pravomocný rozsudek, tak se k tomu postavíme,“ uvedl ředitel pražské pobočky a nadřízený obou žen Zdeněk Vondrák.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!