Pátek 6. prosince 2019svátek má Mikuláš 1 °C polojasno Předplatné LN
30. července 2017 8:43, aktualizováno  19:34 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hudba na nelegální technoparty na Nymbursku utichla. Účastníci hromadně odjíždějí

Na louce je několik míst s reproduktorovými stěnami, které hlasitě hrají hudbu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na louce je několik míst s reproduktorovými stěnami, které hlasitě hrají hudbu... | foto:  Petr Topič, MAFRA

Oseček (Nymbursko)  Účastníci nelegální technoparty u Osečku na Nymbursku, na kterou se od pátku sjelo několik tisíc lidí, hromadně odjíždějí, aparatury jsou vypnuté. Na místě byla odpoledne velmi hustá doprava, přijely i policejní antony. Situaci sledoval také policejní vrtulník.

Někteří účastníci akce na místě zůstanou až do pondělí, protože nejsou schopni kvůli svému stavu z louky odjet. Majitel pozemku je podle policie informován a s jejich setrváním souhlasí.

Policisté ráno nevylučovali případný zásah s použitím donucovacích prostředků proti účastníkům, pokud neuposlechnou výzev k opuštění prostoru. Někteří účastníci odjeli už ráno, řekla středočeská policejní mluvčí Michaela Richterová. „Policie bude situaci na místě monitorovat celou noc, aby nedošlo k dalšímu zapnutí hudby nebo k jiné nelegální činnosti,“ řekla v 19:00 Richterová.

Starosta Osečku Armín Delong řekl, že zastupitelé se chystají přijmout zákazovou vyhlášku, která umožní dát zákazy vjezdu na některé cesty a porušení zákazu trestat. Podle něj jsou značně poškozené louky před senosečí, obyvatele také obtěžoval hluk. „Samozřejmě, že všichni byli otrávení,“ uvedl. Takové akce se podle něj mají pořádat na vytipovaných opuštěných letištích. Okolí obce už zažilo větší technoparty v roce 2005, v uplynulých letech se poblíž konalo několik menších akcí.

Technoparty začala v pátek, v sobotu na ní bylo až 6000 lidí. Policisté je vyzvali k odjezdu, většinou ale neuposlechli. Mnoho lidí bylo pod vlivem alkoholu a drog, a nemohli tak hned odjet.

Akce se odehrává na ploše o rozloze 8,5 hektaru, na místo přijely stovky aut...
Na místě také bylo mnoho lidí pod vlivem alkoholu a drog, kteří nemohli hned z...

„Policie dnes opět vyzývala účastníky, aby ukončili akci a vyklidili prostor s tím, že ještě další výzvy budou probíhat,“ uvedla Richterová. Pro případ, že by účastníci akce neslyšeli policejní výzvy, byly podle ní zpracovány výzvy k opuštění prostoru v písemné podobě, a to v češtině, angličtině a němčině.

„V návaznosti na další vývoj bude rozhodnuto o případném využití služebního zákroku s použitím donucovacích prostředků,“ dodala v neděli dopoledne mluvčí. Zatím ale k t němu nepřistoupila a zřejmě to ani nebude potřeba.

Policie v sobotu kolem poledne uzavřela všechny přístupové cesty, lidi kteří se rozhodli odjet, pouští z akce bez problémů. Výzvu k ukončení policisté několikrát zopakovali. Řešili také řadu dopravních přestupků včetně pohybu chodců po dálnici.

Technoparty se konala na ploše o rozloze 8,5 hektaru, na místo přijely stovky aut účastníků technoparty, mezi nimiž jsou i cizinci. Na louce je několik míst s reproduktorovými stěnami, ze kterých zněla hudba různých stylů.

ČTK
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

OVĚŘENO: Jak obstály olejíčky Frei öl® v testu?
OVĚŘENO: Jak obstály olejíčky Frei öl® v testu?

Propadli jste pleťovým a tělovým olejům a hledáte inspiraci? Vyzkoušeli jsme olejíčky Frei öl®, které slibují tu nejlepší péči pro pokožku dospělých i našich nejmenších.