22. srpna 2012 13:46, aktualizováno  14:34 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Končím. Už nemám důvod se angažovat pro primátora, říká Lich

Vladimír Lich | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimír Lich | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

Dozorčí rada pražského dopravního podniku minulý týden odvolala Vladimíra Liche z postu generálního ředitele společnosti. Prý kvůli jeho "manažerskému selhání". Přestože se proti tomuto kroku ostře postavil primátor Bohuslav Svoboda (ODS), představenstvo podniku odstartovalo přípravu výběrového řízení na nového šéfa firmy.

Rozhodnutí manažerů v pondělí posvětil zastupitelský klub TOP 09, včera i většina členů klubu ODS. Pro Liche a jeho snahy o návrat do společnosti to znamená definitivní tečku. "Už nemám důvod se angažovat," říká odvolaný šéf největší pražské firmy.

PSALI JSME:

LN: Uvažujete, že se přihlásíte do výběrového řízení na nového ředitele dopravního podniku?
Ne. Rozhodně se do výběrového řízení nepřihlásím. Moje ješitnost a hrdost je na to příliš velká.

LN: Po svém odvolání jste naznačil, že dokud bude Svoboda o dopravní podnik bojovat, pokusíte se do společnosti vrátit. Co vaše ambice definitivně zabrzdilo? Negativní stanovisko zastupitelského klubu TOP 09, která má i většinu na valné hromadě podniku?
Ano. TOP 09 to podkopla. Mé odvolání podpořila.

LN: Když jste ve firmě skončil, veřejně jste o nastalé situaci několikrát promluvil. Teď už nechcete. Proč?
Celou mediální akci jsem dělal pro primátora, pro jeho podporu. Nepovedlo se to. Teď už nemám důvod se angažovat.

LN: Co tedy plánujete dělat?
Na konci týdne odjíždím na deset dní do zahraničí. Snad to pomůže situaci uklidnit.

Pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) má v politické rovině podporu premiéra a předsedy občanských demokratů Petra Nečase. Nečas také pevně doufá, že situace kolem pražského dopravního podniku (DPP) nebude mít žádný vliv na pražskou magistrátní koalici. V opačném případě by podle něj šlo o selhání obou stran této koalice, tedy ODS i TOP 09.

Řešení tohoto problemu je podle předsedy občanských demokratů plně v kompetenci obou koaličních stran a dozorčí rady dopravního podniku v čele s jejím předsedou Jiřím Nouzou z TOP 09. V prohlášení premiér Nečas připomněl, že dopravním podnikem se zabývají také orgány činné v trestním řízení a politici by do vyšetřování neměli zasahovat.

Zdroj: ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.