17. června 2017 16:52 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Němec v rychlíku demoloval zařízení, skončil s pouty na záchytce

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: Vojtěch Gibiš, Lidovky.cz

PLZEŇ Dvaatřicetiletý opilý Němec v sobotu demoloval zařízení mezinárodního rychlíku směřujícího z Mnichova přes Plzeň do Prahy. Při ničení se poranil o rozbité okno a musel být ošetřený na plzeňské poliklinice. Choval se agresivně k policistům, kteří mu nasadili pouta a odvezli ho po ošetření povrchových zranění na záchytku.

Řekl to Martin Brejcha, mluvčí krajské záchranky, která zasahovala na místě a muže odvážela v doprovodu policistů na polikliniku a na záchytku.

Škody na vagonu zatím nebyly vyčíslené, rychlík nabral zpoždění v desítkách minut. Muž se bude ještě zpovídat policii.

V Plzni si muže vyzvedla policie

„Na hlavním nádraží v Plzni na něj čekaly dvě policejní hlídky se záchranáři. Cestující byl vysazen, byl agresivní a nespolupracoval,“ uvedl Brejcha. Mluvčí krajské policie Jan Koželuh dodal, že hlídky musely použít donucovacích prostředků a chvatů, aby muže pacifikovaly.

Škoda zatím podle Koželuha nebyla vyčíslená a bude předmětem dalšího šetření policie i Českých drah (ČD) a bude záviset také na odborném vyjádření. Proto zatím nelze říci, zda jde o přestupek nebo trestný čin. Dráhy by mohly ještě uplatnit škody za zpoždění rychlíku. Podle mluvčího ČD Radka Joklíka šlo o rozbité skleněné dveře v uličce. „Zpoždění bylo asi 40minutové,“ uvedl. Výši škody dráhy teprve vyčíslí a budou se snažit ji, včetně škody za zpoždění, vymoci po viníkovi.

Kamarádi čekají, až vystřízliví

S agresivním mužem jeli do Prahy ještě tři Němci, také pod vlivem alkoholu, kteří se podle Koželuha ubytovali v hotelu a čekají tam, až jejich kamarád vystřízliví a podá vysvětlení na policii. Ti se podle Brejchy snažili s policisty diskutovat a chtěli zaplatit škodu, jejíž výši ale zatím nikdo nezná. Na plzeňském nástupišti si ještě vyslechli nadávky od svého zhruba 60letého krajana, který uvedl, že se za ně stydí a oznámil policii, že už během cesty vyhazovali lahve z oken a dělali nepořádek.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz