3. června 2015 9:15 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ztracená německá seniorka s Alzheimerem trhala pampelišky u Motola

Pohřešovanou německou turistku našli policisté u motolské nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pohřešovanou německou turistku našli policisté u motolské nemocnice. | foto: Lidové noviny

PRAHA Pražská policie zrušila pátrání po německé seniorce, která se v pondělí ztratila na Malé Straně. Pětasedmdesátiletou ženu trpící Alzheimerovou chorobou a výpadky paměti našli v úterý vpodvečer u motolské nemocnice. Ve středu to oznámila mluvčí pražské policie Iveta Martínková.

Seniorka, která nerozumí česky a hovoří jen německy a polsky, v pondělí odpoledne nestihla na Malostranském náměstí nastoupit za manželem do tramvaje. Když se muž další tramvají vrátil zpět na zastávku, žena už tam nebyla.

„Pohřešovanou našla v úterý vpodvečer oznamovatelka, jak v okolí motolské nemocnice trhala pampelišky a byla zjevně zmatená. Proto ji okamžitě odvedla za policisty speciální pořádkové jednotky, kteří právě pořádali v téže nemocnici dětský den,“ uvedla Martínková.

Policisté s pomocí cizinecké policie zjistili, že jde o pohřešovanou německou turistku. Po lékařském vyšetření se žena vrátila k manželovi.

 

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!