„V létě jsme tuto záležitost už projednávali na popud jednoho občana jiného města. Zastupitelstvo se usneslo, že zatím s tím nic dělat nebude. Mezi čestnými občany města je ještě mnoho jiných kontroverzních lidí, například Klement Gottwald a tři generálové ze sovětské vojenské posádky. Rozhodli jsme se, že nebudeme měnit dějiny a necháme to tak, jak to je,“ prohlásila Ponocná.
Konrád Henlein se stal čestným občanem Králík 9. května 1939 při své návštěvě města. V roce 1946 bylo čestné občanství uděleno také tehdejšímu sociálnědemokratickému ministrovi průmyslu Bohumilu Laušmannovi. Ten po únoru 1948 emigroval, ale v prosinci 1953 byl z rakouského exilu unesen agenty Státní bezpečnosti zpět do Československa. Z rozhodnutí předsednictva ÚV KSČ byl internován a v září 1957 odsouzen k 17 letům vězení. Zemřel v ruzyňské věznici v květnu 1963.
Na program králického zastupitelstva se čestná občanství znovu dostávají z iniciativy zastupitele ČSSD Milana Ježka. Ten navrhl, aby se město zabývalo obecnými pravidly odnímání a přiznávání čestných občanství a cen.