Čtvrtek 28. května 2020svátek má Vilém 16 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nemocnice v Brně vyloučila koronavirus u již čtvrtého pacienta

Testování viru 2019-nCoV, který je lidem známý pod názvem koronavirus.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Testování viru 2019-nCoV, který je lidem známý pod názvem koronavirus.... | foto: ČTK/AP

Brno Fakultní nemocnice Brno vyloučila u dalšího pacienta podezření na koronavirus, řekl ČTK její mluvčí Pavel Žára. Je to tak už čtvrtý pacient, u kterého rozbor odběrů koronavirus vyloučil. Hygienici už poskytli ke středě více než 70 odborných konzultací, u většiny případů vyhodnotili podezření jako neopodstatněné a u zbytku byly testy negativní.

U dvou pacientů nemocnice vyloučila koronavirus už dříve, dva pacienti přišli do nemocnice ve středu. U jednoho se ukázaly negativní výsledky už ve středu, u dalšího až ve čtvrtek.

Pacienta s problémy po návratu z Itálie vyšetřila i znojemská nemocnice, podle její mluvčí Petry Veselé ho ale nakonec epidemiolog vyhodnotil jako nerizikového. Přesto nemocnice využila možnost otestování, aby prověřila funkčnost systému odběru, uvedla Veselá.

Přílet pasažérů z postižené oblasti koronavirem na letiště Brno.
Přílet pasažérů z postižené oblasti koronavirem na letiště Brno.

Podle vedoucí protiepidemického odboru jihomoravské hygienické stanice Renaty Ciupek poskytli hygienici ke středečnímu dni víc než sedm desítek konzultací u pacientů s podezřením na koronavirus. U většiny bylo podezření vyhodnoceno jako neopodstatněné, u necelé desítky rozbory koronavirus nepotvrdily.

Epidemie koronaviru vypukla koncem loňského roku v Číně, kde od té doby zemřelo několik tisíc lidí a nakazily se desítky tisíc dalších. Koronavirus se rozšířil i do dalších zemí, jako jsou například Jižní Korea nebo Írán, v Evropě je valná většina případů v Itálii.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Michal Mazánek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Michal Mazánek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Michal Mazánek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...