Diskuse k článku: Chtějí ocenit člověka, který mlátil studenty. Sál jim nepůjčíme, vzkázal Hřib svazu bojovníků za svobodu

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 257
  • Poslední: 18.2. 2019 15:33
  • Řadit dle: času vložení
  • vláken
J. Rojšl 18.2.2019 15:33

Jó ten Vodička je krásnej člověk, dyť si ho taky pan prezident vybral za kamaráda a stejně jako třeba Hůlkovi pak za to dal na jeho hruď krásné vyznamenání za jeho myšlénky a význačnou pomoc Hradu !

J. Krutil 17.2.2019 12:17

kdo by si myslel že tady příběh bývalého partyzána, hajného a slovanského dobráka konči, je na omylu. Bývalý partyzán, hajný a slovanská dobrák každý den navštěvoval světničku na večer i přes den. Porodnost v hájovně se zvýšila o 210%.

I. Dvořák 17.2.2019 11:31

Z. Hrabale,Zima zaslouží potlesk. Je to on, co se před Zemanem nep os ral. On si dovolil se s tou hradní saní nejen nesouhlasit, nýbrž dokonce si dovolil národu ukázat, že chybuje. A tak je dobře, že "zimové" , stejně tak jako "petříčkové" i "láskové" existují. Jinak bychom měli na hradě doživotního prezidenta,kterého řídí dvojka Mynář-Nejedlý, instruovaná Vladimírem Vladimírovičem.

J. Fojtů 17.2.2019 9:30

Kde a jakým způsobem bojoval Vodička za svobodu? Byl vlastně takový rychlokvašený student, když za rok udělal maturitu, potom byl ve vojenském Železničním učilišti ve Valašském Meziříčí, po jehož absolvování byl vyřazen jako poručík. Znám ho z té doby, sloužil jsem tam jako voják základní vojenské služby. Jeho spolužáci ho oslovovali jako sapéra Vodičku, on to s radostí přijímal. Pak zázračně rychle z něho byl inženýr a není sám, z vyučence bez maturity, ale vstupem k SNB místo do armády je jemu podobný jiný komunista, trojnásobný doktor (JUDr., PhDr., Ph.D).

J. Kodeš 17.2.2019 8:22

Po válce vyšel dekret okresního národního výboru. Zakazoval pomáhat Němcům či je dokonce ukrývat. Na základě tohoto dekretu revoluční národní výbor v obci rozhodl okamžitě vystěhovat paní Pompeovou z hájenky. Někteří členové tohoto orgánů ji vydrancovali dům, rozbili, rozšlapali a odcizili mnoho věcí z domácnosti. S okamžitou platností se musela přemístit z hájenky do včelína.

Když se dozvěděl o této akci bývalý partyzán, hajný A. Haman, rozčílil se, začal křičet na členy revolučního národního výboru. Co to děláte? Ženu s holkama a malinkým synem chcete vystěhovat do malého prostoru? Do krajně zašpiněného, nehygienického prostředí bez vody, bez ničeho?! Vy chce být stejní jako fašisté? My jsme nebojovali proti všem Němcům a německým dětem, my jsme bojovali proti nacistům, kteří nám přinesli obrovské utrpení! Pokud nechcete brát v potaz můj názor já to vyřeším sám !

Tak se stalo. Hajný Haman ignoroval nařízení revolučního národního výboru a ubytoval je ve svém domku, v jedné světnič

J. Kodeš 17.2.2019 8:19

Více než třísetstránková výpoveď bývalého zemského velitele Sboru národní bezpečnosti plukovníka Veselého-Štajnera z roku 20.9.1952 vyslovuje podezření o spolupráci komisaře partyzánské skupiny Mistr Jan Hus Miroslava Picha-Tůmy s volavčí sítí gestapa.

Veselý-Štajner byl za války vojenským zmocněncem „Rady tří“ největší nekomunistické odbojové organizace na Vysočině.

J. Kodeš 17.2.2019 7:59

28. 10. 2018 - Vlaj, naše vlajko, věčné vlaj, vlaj za bouře a za pohody! Chraň čest a řád a práce plody. Těch pro Tě padlých odkaz haj. Chraň před náporem ..

Není mezi lidmi tolik soudnosti, aby i blázni i darebáci nenašli své náruživé přívržence.

J. Kodeš 17.2.2019 7:58

partyzáni v roce 1945 byli strůjci křivd,vražd, zabránmajetku a další komunmistické zločiny kotále-asi máš v rodě majetek z těchto výprav.

J. Novák 17.2.2019 4:49

Aha! Takže je Hřibův nebo patří Pirátům?

J. Novák 17.2.2019 4:42

Jak jste přišel na to, že bych jako pronajímatel nemohl odmítnout cikána? Mohu samozřejmě a zcela pochopitelně odmítnout pronajmout svůj byt jakémukoliv zájemci, neboť je jen a jen na mně, komu byt pronajmu a komu ne. A vím o čem mluvím. Byt jsme pronajímali více jako 10 let a vždy jsme si z několika zájemců vybrali toho, kdo nám vyhovoval nejvíce či se nám nejvíce líbil. S ostatními zájemci jsme se po vybrání toho konkrétního už ani nebavili. A zvířata? Nu, zvířata mám rád, takže nám bylo celkem jedno, zda si některý z našich nájemníků pořídil nějakého domácího mazlíčka. A k tomu zapůjčení městských prostor: Já jsem "fakt" netvrdil, že by si nemohli určit, komu to půjčí. Ale že by to tom rozhodoval jen a jen primátor, jak si to představuje Hříbek? Ještě dotaz: Jaký je podle vás rozdíl mezi oddací síní a sálem? Je mnoho obcí a měst, které oddací síň používají i k jiným účelům, než jen k svatbám. U nás např. běžně obřadní síň využívá rada, event. je využívána jako prostor výstavní atd.

P. Haraším 16.2.2019 19:45

https://manipulatori.cz/shrnuti-csbs-a-jeho-efery/

P. Haraším 16.2.2019 19:45

myslím, že není co dodat...

citace...

očividné, že Český svaz bojovníků za svobodu je nedemokratickou, protinárodní, bolševickou, a prokremelskou organizací, která se bezostyšně paktuje s nacisty, antisemity a konspiracisty a vůbec nejhorší spodinou. Její tolik vyhlašovaný antifašismus není ničím jiným než zástěrkou k dosažení pochybných cílů, stejně jako jí byl v poválečných dobách pro komunisty, jak o tom výstižně píše Petr Placák..

L. Kalič 16.2.2019 19:38

1. To bychom museli vykopat velkou část národa.

2. Porovnávat bojovníky za svobodu a rektora univerzity tě napadlo za střízliva?

L. Kalič 16.2.2019 19:34

Každý má právo se rozhodnout, komu pronajme a komu ne svůj majetek. To, že některé neziskovky nejsou zakázané, neznamená, že mají automaticky přístup ke všemu, co se jim zlíbí.

L. Kalič 16.2.2019 19:31

Ti už tam nejsou.

L. Kalič 16.2.2019 19:30

Je to bolševická svoloč! Bravo Hřibovi!

Drchlík 16.2.2019 19:09

.. zjistilo, že jich je na kontě již jen třetina. Ti z členů, kteří nehospodárné chování vedení svazu kritizovali byli vyhozeni. Jisté vysvětlení nabízí zjištění, že dva vedoucí funkcionáři svazu jsou v exekuci. Předseda ČSBS Jaroslav Vodička dluží přes dva miliony, místopředseda ústředního výboru Milan Andres půl milionu korun.

Tolik informace z veřejně dostupných zdrojů a je toho mnohem víc. Ti by měli být okamžitě rozpuštěni a ne ještě žádat o dotace.

Drchlík 16.2.2019 19:08

.. příklad je jak naložili s dotací 150 000 korun z roku 2016. „Z toho část byla určena pro členy (ČSBS) na nákup léků a zdravotních pomůcek. ČSBS jim nedal ani korunu a peníze pak s ostudou vraceli.

Z jiného vyúčtování dotace z roku 2017 vyplývá, že 436 tisíc korun svaz vložil do hájení myšlenek a tradic boje za svobodu, na údržbu pomníků šlo 34 tisíc. Největší část dotace, dva miliony sedm set tisíc, padlo na režii ústředního výboru.

Svaz je už od roku 2015 jeden a půl milionu korun v mínusu. Podle tabulky, kterou získal pořad 168 hodin, má z jedenáctimilionového rozpočtu na rok 2018 nejvyšší náklady opět ústřední výbor, skoro 6 milionů. „Tento výbor spotřebuje minimum, třikrát ročně se sejde cca 70 lidí, dostanou kávu, vodu a mimopražští proplaceno jízdné,“ konstatoval pro tv zdroj zevnitř organizace.

V Praze zase vedení odprodalo za třetinovou cenu část lukrativní nemovitosti jež svaz vlastní a nechtěli ani vlastním členům ukázat stav konta a říct co se s penězi stalo, časem se zjis

Drchlík 16.2.2019 19:07

Správně, Piráti se mi líbí čím dál tím víc.

Z Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) se stal spíše Český svaz bojovníků za... Rusko a Miloše Zemana. ČSBS je úzce provázán s KSČM a prokazatelně spolupracuje s mnoha dalšími kremlofilními organizacemi či osobami. Celý ten pofidérní spolek vede Jaroslav Vodička, který byl členem Komunistické strany Československa a konfidentem Veřejné bezpečnosti, místopředseda Milan Andres – nadporučík vojenské kontrarozvědky, která byla přímou součástí StB, dále tam nalezli kreatury jako Minář, Ovčáček, Duka, Zubová, Bobošíková .... v důsledku čehož ze svazu odešli prakticky všichni ti pro které byl určen, včetně tří posledních žijících lidických žen a posledních žijících účastníků protinacistického odboje. To hovoří za vše.

Je neuvěřitelná ostuda, že se něco takového děje a že to vůbec ještě existuje.

Kriticky se na adresu svazu vyjádřil i Babiš s tím, že nepodpoří dotace pro svaz.

Naprostou většinu rozpočtu ČSBS spotřebuje vedení včetně auta s řidičem.

Dobrý

J. Kotala 16.2.2019 16:43

No nevím, až na vedení jsou tam samí partyzáni, vojáci a odbojáři. Ten zarach je pitomost.

I. Dvořák 16.2.2019 16:10

Z. Hrabale. Není žádný důvod Zimu kopat. On se bere o správnou věc. Jde do střetu s prezidentem,protože prezident si přivlastňuje práva,která mu nenáleží. Jestliže Ústava prezidentovi říká, že na návrh jmenuje, pak mu nezbývá než jmenovat. Zákonodárce mu to dal jako povinnost, nikoliv jako blahovůli, jak si to Zeman představuje. On prezident totiž nemůže být na všechno odborník, jak si Zeman myslí. Takže jestliže se pan Zima postavil,Zemanovi, pak mu náleží obdiv.

J. Kodeš 16.2.2019 14:43

Bohužel po listopadu 1989 již nežil nikdo z představitelů ČsOL z roku 1945 až 1948. Tak se stalo, že se nepodařilo obnovit ČsOL ihned počátkem roku 1990, jako se podařilo sokolům obnovit jejich ČOS a tím včas (podle zákona) požadovat navrácení sokolského majetku. Sokolové byli na politickou změnu lépe připraveni, protože již v době tzv. Pražského jara roku 1968 se odvážně pokusili o obnovu ČOS a odtržení od komunistického ČSTV. Tuto výhodu a zkušenost ČsOL neměla. Její členové byli v té době příliš roztříštěni v základních organizacích ČSPB (který stále v té době volal po jednotě odbojářů) mezi různé odbojáře. Značná řada legionářů a příslušníků 2. zahr. odboje stála pro své protikomunistické názory mimo ČSPB, který propagoval u nás komunistické ideje. Rovněž komunistické násilí na nich a jejich rodinách páchané sehrálo svou úlohu, tj. neprojevovat se. ČsOL tak ztratila čas k vypracování a registraci svých stanov u Ministerstva vnitra, nutných k nárokování navrácení majetku bývalé ČsOL. Te

V. Hák 16.2.2019 14:41

Souhlas s p.Hřibem a s každým kdo se zachová podobně vůči všem stranám a spolkům typu KSČ.

J. Kodeš 16.2.2019 14:41

narodil se v Praze jako syn dělníka. Vyučil se řezníkem.[1]

Za první světové války přešel do Československých legií v Rusku, kde se zúčastnil bitvy u Zborova. Později přestoupil k Rudé armádě. V Československých legiích měl jako stoupenec bolševiků konflikty s velením, včetně Josefa Jiřího Švece. O něm pak pojednal Rudolf Medek v divadelní hře Plukovník Švec, přičemž postava komunistických agitátorů, kteří doženou plukovníka k sebevraždě byla ztvárněna po vzoru aktivit Jana Vodičky. Po návratu do nově vzniklého Československa se pak angažoval se spolcích rudých legionářů.[3] Ve 30. letech 20. století patřil také mezi přední komunistické aktivisty v rámci Svazu proletářských bezvěrců.[4]

Po návratu do Československa byl nejprve členem levého křídla sociálně demokratické strany, pak se roku 1921 přidal k nově vzniklé KSČ. Byl funkcionářem strany na okresní, krajské i celostátní úrovni.[1] V parlamentních volbách v roce 1935 se stal poslancem Národního shromáždění za komunisty. O poslanecké kře

Z. Hrabal 16.2.2019 14:29

Každá věta se končí tečkou, blbe.:-))

Č. Ludvík 16.2.2019 14:18

Nesouhlasím. Vyjadřovat nějaké postoje je v pořádku. Pokud to není pivinné, není důvod bolševiky, fašisty a jiné šmejdy někam pouštět.

P. Haraším 16.2.2019 13:57

soudruzi jsou teď na Milouše Zemljana nazlobánkovaní, takže knížka jen tak nebude. Ale ať Milouš nezoufá...černý pásek Putin mu pošle nějakou starou průkazku z KGB...

P. Haraším 16.2.2019 13:55

nemají rádi kolaboranta Zemljana, proto tolik nenávisti k oběma pánům...seznam pokorné šmíry je delší, snažte se víc a nezapomeňte na Kunderu a Kohouta, ať jste za stejného fola jako on.

P. Haraším 16.2.2019 13:53

demograticky...zasmrděla tady dávná totalita a Miloušův projev.

P. Huml 16.2.2019 13:13

Snad nebude čekat chudák dlouho...