9. června 2016 11:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

‚Nenechte se otrávit.‘ K výročí Haló novinám gratuloval Zeman, Šebrle i Troška

Miloš Zeman. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloš Zeman. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

PRAHA Objektivní a pozitivní zprávy, nezaujatost, hodně pravdy, co nejvíce čtenářů a šťastné redaktory. To jsou zlomky přání, která vyslovili čeští politici, zpěváci či sportovci u pětadvacátého výročí založení komunistických Haló novin. Mezi gratulanty je i Miloš Zeman, olympionik Roman Šebrle nebo režisér Zdeněk Troška.

„K pětadvacetinám přeji Haló novinám, aby se nenechaly otrávit konkurencí,“ začíná příspěvek Miloše Zemana. „Vyplňujete prostor, který má právo na existenci,“ vzkazuje plátku, který vydává KSČM.

Ke gratulacím se pak přidává i jihomoravský hejtman Michal Hašek, který si na „objektivní a pozitivní zprávy“ připijí „skleničkou výborného jihomoravského vína“.

Sociolog a nynější europoslanec Keller jim zase popřál, „aby i nadále nazývaly věci pravými jmény“. Ve svém příspěvku rovněž kritizuje Českou televizi a Český rozhlas, kteří to dle jeho názoru nedělají.

Spíše opatrný je pak příspěvek předsedy Senátu Milana Štěcha. „Osobně zastávám názor, že by veřejnost měla mít přístup k co nejširšímu spektru informací. Lidé chytří a vzdělaní se ve zdrojích informací umí orientovat a vyberou si ty, ke kterým se přikloní,“ uvedl senátor.

„Těším se na padesáté výročí“

Mezi respondenty a výrazně nadšenějšími gratulanty je pak například bývalý olympijský šampion a nynější moderátor Roman Šebrle. Ten Haló novinám mimo jiné popřál „neustále rostoucí prodejnost.“

Noviny rovněž získaly gratulace od českých popových hvězd jako Monika Absolonová, Michal David nebo Dalibor Janda.

„Upřímně přeji Haló novinám, aby byly stále tak objektivní a úspěšné, jako předcházející čtvrtstoletí,“ popřál novinám, které dle jeho názoru sbližují lidi, režisér Zdeněk Troška. „Na oslavu padesátého výročí se těším ještě víc,“ dodal.

V Haló novinách, které jsou ústředním deníkem KSČM, v minulosti působil například prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Stranické periodikum, které tlumočí názory KSČM, se ve svých článcích netají ani sympatiemi k ruskému režimu (VÍCE ČTĚTE ZDE). Jejich redaktor Jaroslav Kojzar před časem zase naletěl recesi, když si slova, která zazněla v humoristickém rozhovoru, vyložil jako přiznání o spolupráci s USA (VÍCE ČTĚTE ZDE).

Český rozhlas před několika lety vedl s Haló novinami spor o to, zda je musí citovat v přehledu denního tisku. Českému rozhlasu, který před tím Haló noviny z tohoto přehledu vyřadil, dal nakonec za pravdu rozbor Ústavu státu a práva Akademie věd, který si rozhlas nechal vypracovat. Rozhlas by podle právníků porušil předpisy, pokud by levicový deník navázaný na komunistickou stranu do přehledu tisku zařadil. Poslanec KSČM Miroslav Grebeníček to tehdy označil za cenzuru.

Lidovky.cz

SOUTĚŽ: Vyhrajte zábavnou stavebnici pro nejmenší LEGO® DUPLO® Tropický ostrov
SOUTĚŽ: Vyhrajte zábavnou stavebnici pro nejmenší LEGO® DUPLO® Tropický ostrov

Pojďte si s námi zasoutěžit a vyhrajte LEGO® DUPLO® Tropický ostrov. Veselé tvoření podporuje emoční vývoj i rozvoj jemné motoriky. Odpovězte na jednoduchou otázku a získejte krásnou stavebnici.