10. července 2013 11:45 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nenechte se otrávit závistivými hlupáky, popřál Zeman nové vládě

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 84Diskuse
zeman | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy zeman | foto: Lidové noviny

PRAHA Prezident Miloš Zeman si mohl poprvé naživo prohlédnout "svůj" kabinet. Při středečním jmenování vlády Jiřího Rusnoka ministrům popřál především nadhled. Podle Zemana by se neměli nechat otrávit "mediální kritikou závistivých hlupáků".

Už v první větě, kterou Zeman k novému kabinetu směřoval, zazněla pochvala. Rusnok totiž dodržel svůj slib, že do středy bude nová vláda připravena převzít jmenovací listiny. "V české politice je málo politiků, kteří drží své slovo," posteskl si Zeman.

A druhá lichotka na adresu Rusnokových mužů padla jen o chvíli později. "Všichni jste odborníky, kteří dokonale znají problematiku svého rezortu. Proto můžete začít úřadovat okamžitě," pochválil nové ministry prezident.

"Nenechte se otrávit mediální kritikou závistivých hlupáků, kteří nikdy nic sami nedokázali,"

Jak se rodil Rusnokův kabinet:

Ve svém projevu navíc narazil také na probíhající vyšetřování kauzy Nagyová. "Úkolem vlády bude zabránit politickému tlaku při policejním vyšetřování. O něm mohou rozhodovat pouze nezávislé soudy," připomněl Zeman. O tom, že kauza bude vyšetřena naprosto nezávisle nemá pochyb. "Jste zárukou, že se kauzy mafiánů nebudou zametat pod koberec."

Rusnok mu na přání odpověděl velice krátce. Poděkoval především za to, že mu Zeman schválil jména všech ministrů.

Anketa

Je pro vás lepší Rusnokova vláda, nebo kabinet Petra Nečase?

Rusnokova vláda bude lepší 1883
Nečasově vládě jsem věřil víc 4789
Obě vlády jsou zhruba stejné 223
Nedokážu posoudit 116
khuKarel Hrubeš
  • 84Diskuse

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám
Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala pusu ještě před tím, než nás ošlehá vítr. My jsme jen zakouleli očima a chtěli mít tuhle proceduru co nejrychleji za sebou. Ale jak se říká, maminka má vždycky pravdu.

Najdete na Lidovky.cz