Úterý 25. února 2020svátek má Liliana 6 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nepodepsaná kampaň ODS na Twitteru? Mohla by se obrátit proti straně

Nová kampaň ODS. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nová kampaň ODS. | foto: MAFRA

PRAHA ODS zahájila kampaň, ale nechce u toho být příliš vidět. Zatím nejvýraznějším prvkem honu na voliče je slogan billboardu: Volím pravici. Chybí podpis, logo strany. Zahrnutí sociálních sítí do kampaně vidí odborníci jako celkem jasnou volbu. Má ale i svá rizika.

"Tato volba by se mohla proti ODS obrátit," konstatuje mediální odborník Daniel Köppl způsob, jakým se ODS spoléhá na Twitter. "Tato internetová komunita sociálních sítí je trochu jako gang," podotýká.

"Myšlenka, že by strana získala nové voliče, je naivní a tím, že je krátké období před volbami, se může stát, že se objeví nové kauzy. A na Twitteru by to mohlo způsobit spíš negativní reklamu - kampaň ovlivní negativní události, přičemž strana nebude připravená na dotazy," říká Daniel Köppl.

Ve volbách půjde o ostrou konfrontaci

Podle Jana Jiráka, bývalého předsedy Rady České televize a profesora Fakulty sociálních věd UK se potvrzuje ostře konfrontační ráz letošních předvolebních kampaní. "Připadá mi, že kampaň zapadá do představy ostrého vymezení se vůči levici. Mám pocit, že kampaň se ještě bude vyvíjet – teď ODS v podstatě učinila první krok, a myslím že to odpovídá avizovanému ostře konfrontačnímu pravo/levému vystoupení. Kampaň je zaměřená na rozhodování polarizované společnosti."

ČTĚTE TAKÉ:

"Zaměření kampaně na sociální sítě vyvolává zřejmě časový a tedy i finanční tlak způsobený předčasnými volbami. Je potřeba volit rychlé způsoby komunikace a proto jsou sociální sítě pochopitelnou volbou. I když dosud se politické strany vyjadřovaly povětšinou prostřednictvím facebooku," říká dále Jirák.

Občanští demokraté zahájí oficiální kampaň příští týden. V pátek ale strana v prohlášení uvedla, že už kampaň zahájila.

„I konzervativní strana se musí měnit – důkazem je nejen podoba našich kandidátek, ale také nový styl komunikace,“ říká Martin Kuba, úřadující předseda strany. „Uvědomujeme si společenskou situaci a ke kampani přistupujeme s pokorou, ale zároveň s důvěrou ve vlastní síly a tradici,“ dodává Martin Kuba.

,
Premium

Nejhorší jsou opilí pasažéři. Letět v Maxu bych se bála, říká blogující letuška

Letuška Magdaléna Škardová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Být letuškou či stewardem je snem mnoha dětí. Přesně takový dětský sen si splnila Magdaléna Škardová z Brna. Poté, co...

Premium

Opustil ji manžel, mentorka i její hlas. Bojovnice Radůza však tvoří dál

Radůza při koncertu v pražském divadle Dobeška (22. ledna 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Významná česká písničkářka Radka Vranková se může pyšnit i jinými úspěchy. Je výbornou spisovatelkou a rovněž matkou....

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...