Neporazitelné Pardubice jdou dál. Vyřadily Zlín

PRAHA Hokejisté mistrovských Pardubic se stali prvními semifinalisty extraligy. Ve čtvrtém čtvrtfinále zdolali Zlín 6:2 a vyhráli sérii hladce 4:0 na zápasy. Eaton prodloužil svou rekordní vítěznou sérii v play off už na šestnáct zápasů za sebou.

„Celkově v sérii, byť je to 4:0, tak to nebylo zdaleka tak jasné na ledě. Zápasy byly strašně vyrovnané a těžké. Byly pro nás důležité zápasy venku, že jsme je zvládli a to byl základ,“ přemítal trenér Východočechů Josef Jandač.

Ke čtvrté výhře Pardubic přispěl dvěma góly kapitán Petr Koukal. Vedení se sice ujali hosté, ale obhájci titulu výsledek otočili brankami těsně před první přestávkou a hned po ní. Balaštík v 27. minutě ještě vyrovnal, ale další branku už hosté nedali. Vítězný gól dal ještě ve druhé třetině Somík.

Zlín pak marně dobýval spolehlivou obranu Pardubic a v poslední části třikrát inkasoval, pátý gól dostal do prázdné branky při power play.

„Alespoň některé utkání jsme si zasloužili vyhrát, aby výsledek nebyl tak krutý. Bohužel musím říct, že Pardubice v každém zápase, byť o kousek, tak byly lepší. My jsme nedokázali zužitkovat šance, které jsme si vytvořili ve fázích zápasu, kdy jsme hráli dobře a byli aktivní. Gólů jsme vyprodukovali strašně málo. Pardubice postoupily zaslouženě,“ uznal zlínský kouč Zdeněk Venera.

To souběžně hraná druhá série je srovnána. Ve čtvrtém utkání vyhrály České Budějovice v Ostravě 3:1.

Dnes pokračuje čtvrtfinále zápasy Litvínov - Třinec a Slavia - Liberec. Hlavně v Praze lze očekávat vypjatý duel.

V neděli totiž Liberecké pobouřil zákrok slávisty Jiřího Doležala na jejich kapitána Petra Nedvěda.

Včera však disciplinární komise Asociace profesionálních klubů (APK) ledního hokeje rozhodla, že nebude více faul trestat.

Nedvěd musí naopak zaplatit pokutu 10 000 korun za hozenou láhev na slávistickou střídačku, dvojnásobnou sumu pak disciplinárka vyměřila kouči Liberce Jiřímu Kalousovi. Ten byl potrestán za vstup na ledovou plochu.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...