Neděle 26. března 2023, svátek má Emanuel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Neprůhledný E-Invest Martina Ulčáka

Česko

PRAHA Investiční společnost E-Invest, která má být jedním ze zachránců Sazky, o sobě mnoho vědět nedává.

Podle obchodního rejstříku je totožná s bývalým svazáckým funkcionářem Martinem Ulčákem, který je jediným akcionářem a majitelem této firmy se základním kapitálem deset milionů korun. Konkrétními výsledky se firma E-Invest nechlubí, žádné její významné investice či akvizice nejsou známé. Před několika lety postoupila svou dceřinou firmu RFK Invest bývalému poslanci Michalu Krausovi.

Známý je ale její majitel. Podle obchodního rejstříku je Ulčák ještě ve vedení firem Werrona, Witcher, Petroleum Prince a Grunt 112. A také ve firmách Alfa Magnum a Atlanta Safe, které jsou v likvidaci. Přesto Ulčák nabízí tolik peněz, o kolik si Sazka řekne.

Nepůjde pravděpodobně o jeho peníze, ale o finance investorů, s nimiž se zná. Ulčák, dlouholetý přítel a obchodní partner Aleše Hušáka, je ve spojení s Janem Světlíkem, šéfem Vítkovice Holding, či s Františkem Štěpánkem ze Sokolovské uhelné. Oba ale své angažmá v případě Sazky popírají.

***

E-Invest inanční výsledky neznámé Martin Ulčák je ve vední firem Werrona, Witcher, Petroleum Prince a Grunt 112

Autor:

Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel
Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel

V redakci všechny milujeme slaný i sladký karamel, ale jeho příprava se někdy podobá trestu. Karamel se snadno přichytí na dno hrnce a nepomůže ani...