Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nerez prý nerezne

Česko

Do bílého šapitó na pražském Žižkově se chystá Pocta Zuzaně Navarové

PRAHA K nedožitým padesátým narozeninám zpěvačky Zuzany Navarové (* 18. 6. 1959) připravují členové skupiny Nerez Zdeněk Vřešťál a Vít Sázavský cyklus koncertů Pocta Zuzaně Navarové.

Ty startují v těchto dnech na Slovensku. První je v neděli 19. dubna v Žilině, následují zastavení v Prešově, Košicích a Bratislavě. Koncerty pak budou pokračovat až do konce roku, přičemž s vrcholnou účastí hostů se počítá od 15. do 18. června v Praze.

Kromě zakládajících členů Nerez se na poctě zpěvačce objeví Klára Vytisková ze skupiny Toxique, letos úspěšná v cenách Anděl (shodou okolností je Klára Vytisková také dcerou původního kontrabasisty Nerez Vladimíra Vytisky).

Knihu čtěte s počítačem poblíž Během koncertů zazní nejznámější písně skupiny Nerez v novém aranžmá a hosté se každý den představí v obměněné sestavě. V pondělí 15. 6. vystoupí se svým programem Marie Rottrová se skupinou Neřež, v úterý 16. 6. se představí Vlasta Redl a jeho přátelé, ve středu 17. 6. zahraje skupina Toxique s Klárou Vytiskovou a konečně ve čtvrtek 18. 6., v den nedožitých padesátin Zuzany Navarové, vystoupí Bratři Ebenové.

Každý z hostů zahraje kromě svého tradičního repertoáru i jednu píseň od skupiny Nerez ve vlastním zpracování. Koncerty se odehrají v bílém šapitó, které bude postaveno v parku u stadionu Viktorie Žižkov v Praze 3. Kolega Zuzany Navarové Zdeněk Vřešťál představí také v Praze (24. dubna v kavárně Potrvá) svou vzpomínkovou knihu Ne, Nerez nerezne, kterou v těchto dnech vydává nakladatelství Galén. „Všechno v knize se točí kolem nás tří - Zuzany, Vítka a mě,“ informuje autor.

„Kromě podrobného popisu vzniku, vývoje a konce skupiny Nerez v ní čtenáři najdou povídky ke všem našim natočeným písním, okolnosti jejich vzniku, souvislosti s dobou, kdy jsme je psali, různé historky z natáčení, bohatou fotodokumentaci, ale i přímé odkazy na náš oficiální web www.nerez.sk. Máme totiž spoustu demo snímků, nepovedených verzí, vyhozených pokusů, anglicky zpívaných variant několika našich písní a další rarity, které bychom si nedovolili vydat oficiálně. Ale web je svobodné médium, kde najdete úplně všechno. Tímto chceme ,odtajnit‘ třináctou komnatu, ale netřeba čekat něco skandálního, spíš trochu humoru. Čtenář by měl pobývat poblíž počítače, aby mohl listovat i na webu.“

Nerez/Neřež Už téměř třicet let uběhlo od chvíle, kdy se potkali studenti Vít Sázavský a Zdeněk Vřešťál, kteří pak spolu se Zuzanou Navarovou založili dodnes uznávanou skupinu Nerez. Ta přestala existovat koncem roku 1994, o deset let později zemřela Zuzana Navarová, ale zbývající dva zakládající členové Nerez pokračují s dalšími kolegy coby skupina Neřež.

Autor:

Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde
Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde

Na cestách může být péče o pleť a pokožku náročná. Abyste s sebou nemusela neustále nosit denní a noční krém, sérum, balzám či masku, přišla...