Středa 18. května 2022, svátek má Nataša
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Neschopných platit hypotéku v USA přibývá

Česko

WASHINGTON Majitelé rodinných domů ve Spojených státech amerických stále více pociťují důsledky hospodářské krize.

Jejich problémy se splácením hypoték se v prvním čtvrtletí letošního roku opět prohloubily. Podíl domů zabavených lidem, kteří nebyli schopni svoji hypotéku splácet, dosáhl rekordní hodnoty 4,6 procenta.

Podíl majitelů, kteří zmeškali alespoň jednu hypoteční splátku, přesáhl deset procent, což rovněž představuje nový rekord.

„Krize se stabilizovala“

Hlavní ekonom americké Asociace hypotečních bank (MBA), která údaje zveřejnila, Jay Brinkmann, nicméně upozornil, že krize v oblasti zabavování domů se zřejmě stabilizovala.

„Nevidím nyní žádné známky toho, že se situace se splácením hypoték zhoršuje,“ řekl Brinkmann a dodal, že i navzdory tomu nelze mít stále žádný důvod k radosti. Hlavním zdrojem problémů se splácením hypoték jsou ekonomické faktory, například vysoká nezaměstnanost či pokles příjmů.

Kolaps amerického trhu s bydlením před časem způsobil hypoteční krizi, která postupně přerostla ve finanční krizi globálních rozměrů a ve svém důsledku způsobila recesi ve většině velkých ekonomik světa.

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....