8. září 2010 9:58 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nestandardní studenti práv v Plzni stále získávají bakalářské tituly

Studenti - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Studenti - ilustrační foto | foto: Lidové noviny

PLZEŇ Studenti kurzů celoživotního vzdělávání plzeňské právnické fakulty, které byly v nedávné aféře označeny za jedno z největších pochybení školy, mohou stále získávat bakalářské tituly.

Informaci přinesl deník Právo.

Vedení fakulty tvrdí, že tento proces nelze zvrátit. Zpřísnilo však podmínky získání titulu, což prý řadu studentů odradilo.

V aféře právnické fakulty, která vypukla vloni na podzim, se kromě plagiátorství, nestandardní délky studia či pochybeních při získávání vysokoškolských titulů jako velký problém řešily také kurzy celoživotního vzdělávání. Z těch bylo možné přestoupit po složení jediné písemné zkoušky na řádné studium bakalářského oboru Veřejná správa. Studenti nemuseli chodit do školy, k získání titulu jim stačilo složit státní závěrečnou zkoušku a obhájit bakalářskou práci. Tímto způsobem studovalo asi 60 lidí.

"Toto rozhodnutí jsme už nemohli nijak zvrátit," řekl proděkan Petr Bezouška. Upozornil, že oproti minulosti na takové studenty nyní kladou u zkoušek a obhajob stejné požadavky jako na studenty jiných oborů. Například namísto jednoho testu jich musejí psát padesát.

Řadu lidí tvrdé podmínky odradily, z těch kteří se ke studiu přihlásili v loňském roce, už polovina odešla, sdělil proděkan. Podle něj není jasné, zda fakulta zmíněný program letos vůbec otevře.

ČTK, Lidovky.cz