9. dubna 2017 11:57 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Neštěstí u Mlékojed, kde zemřely dvě dívky, se stalo na přejezdu. Signalizace fungovala

Ilustrační foto: Záchranná služba | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto: Záchranná služba | foto: Šárka Kabátová, Lidovky.cz

MLÉKOJEDY Neštěstí, při kterém po sražení vlakem zemřely v sobotu u Mlékojed na Mělnicku dvě mladé dívky, se stalo na železničním přejezdu. Výstražná signalizace podle vyšetřování Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) fungovala. Informoval o tom mluvčí správy Marek Illiaš.

Vyšetřování tragédie dál pokračuje, jednou z možných verzí je i to, že dívky vstoupily do kolejiště ve chvíli, kdy přijížděl vlak, záměrně. Policie zatím k případu další informace nezveřejnila.

Podle informací šlo o dvě asi patnáctileté dívky. Záchranné složky vyjížděly v sobotu kolem 17:30 na místo neštěstí, které leží na regionální trati mezi Neratovicemi a Všetaty. Zranění obou děvčat byla podle policejního mluvčího Zdeňka Chalupy neslučitelná se životem.

Provoz na trati byl přibližně tři hodiny zastaven, cestující přepravovaly náhradní autobusy.

Podobná tragická událost se stala před osmi lety v Brně-Komárově. Rychlík tam v dubnu 2009 srazil dva chlapce ve věku deset a 11 let. Neštěstí se stalo, když přebíhali trať.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
MONTÉR - VÝTAHY

Advantage Consulting, s.r.o.

nabízený plat: 25 000 - 30 000 Kč